Genel

Afrikalı anneler bağışlanan kurbanları, kurutup toz haline getirerek bir yıl boyunca çocuklarını besliyor. Afrika’ya bağışlanan her iki kilogram et, bir Afrikalı çocuğun bir yıllık B12 vitamini ihtiyacını karşılıyor.

Ekmek Kırıntıları
Ekmek Kırıntıları
Ekmek Kırıntıları

Bir dostum anlatmıştı; Bir tanıdıklarının evlerinde televizyon arıza yapmış, tamirci gelip TV nin arkasını açmış ki bir sürü ekmek kırıntısı… Tabi kimin yaptığını hemen anlamışlar. Evin dört yaşındaki yaramaz kızı. Bu hangi ailemizde gerçekleşirse gerçekleşsin ilk göstereceğimiz tepki genellikle öfkeli bir davranıştır. Tamircinin yanında bağırır, çağırırız.

Fakat anne öyle yapmamış, çocuğuyla konuşmayı denemiş ve ekmek kırıntılarını neden oraya attığını öğrendiklerinden sonra hüngür hüngür ağlamaya başlamış. Çocuk ekranda Afrika daki aç çocukları gördükçe mutfaktan ekmek alıp TV nin açık bulduğu tek yerinden, arkasındaki ızgaralardan açlık çeken kardeşlerine ulaşması için içeri atıyormuş…

Alıntı.

Kurban Bayramı Yaklaşıyor…

Kurbanlar Afrikalı çocukları 1 yıl besliyor!
Afrikalı anneler bağışlanan kurbanları, kurutup toz haline getirerek bir yıl boyunca çocuklarını besliyor. Afrika’ya bağışlanan her iki kilogram et, bir Afrikalı çocuğun bir yıllık B12 vitamini ihtiyacını karşılıyor.
Afrikalı anne aldığı etleri önce pastırma gibi veya salam gibi dilim dilim kesiyor, sonra bunları güneşe asıyor ve kurutuyor. Kurutulmuş et yapraklarını dibekte döverek un – toz – tuz haline getiriyor, sonra bunu bir kavanoza koyuyor ve yıl boyu çocuklarının kimi gün sadece sudan ibaret olan çorbalarına kaşık kaşık koyarak çorbayı et sulu hale getirerek çocuklarını besliyor.” dedi.
İki kilogram ette mevcut bulunan B12 vitamininin Afrikalı bir çocuğun bir yıllık B12 vitamini ihtiyacına denk geldiğini belirten Prof. Güneren, şunları kaydetti: “Geçen yıl gene kurban hissesi verdiğimiz bir Afrikalı anne, ‘bekleyin’ dedi. Çadırın içinden bir kavanoz getirdi, kavanozun dibinde bir tutam et tozu vardı. ‘Bu toz’ dedi geçen yıl verdiğiniz etten arta kalandı.”

”yeryüzü doktorları”

Afrika
Afrika

Afrikalı anneler bağışlanan kurbanları, kurutup toz haline getirerek bir yıl boyunca çocuklarını besliyor. Afrika’ya bağışlanan her iki kilogram et, bir Afrikalı çocuğun bir yıllık B12 vitamini ihtiyacını karşılıyor.” için bir yorum

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s