Dilimin Ucundakiler

İşte Gülşah’ça Mutluluk… :)

148930_10151377421725280_1814316052_n
Soğuk hava iki gündür izmit kocaeli de etkisini baya göstermeye başladı.Dolayısıyla benim parmaklar ayaklar da üşümeye başladı =)
Ama bu sorunmu hayır sıcacık kahvemi yaptım parmaklarımı ısıtıyorum.paylaştıkça da gönlümü ısıtıyorum 🙂
Hani hep diyoruz ya mutluluk bazı küçük anlarda saklıdır diye.gerçekten de öyle.Mesela ben şimdi kış geldi diye böyle bir mutluluk içindeyim.çünkü kışın ailemle evde oturmayı,örgümü örmeyi,arkadaşlarımla akrabalarımla vakit geçirmeyi,kuzenlerimle kar yağdığın da kar topu oynamayı,Akşamın sessizliğini,camdan bakıp yağmurun ya da karın yağdığını izlemeyi,gelen misafire mısır patlatıp film açıp izlemeyi,soba da kavrulmuş fındık yemeyi,Gitarımı alıp çaldığım ama aslın da çalamadığım şarkıları çalmayı 🙂 seviyorummmmm.İşte bunlar hep mutluluk 😀

Mutluluk;
Seviyorsanız ve seviliyorsanız bu mutluluktur.Aileniz yanınızdaysa bu mutluluktur.Eviniz de huzurluysanız bu mutluluktur,Bir çiçeğin açtığını görmek mutluluktur.Sonbaharın gelişini izlemek ,sonra yaz geldiğin de kuru dallardan yeşil yaprakların çıktığını görmek mutluluktur…Mutlu olmak için her zaman birilerine ihtiyaç yoktur.Huzur ve sağlık varsa zaten mutluyuzdur…Yeni güne merhaba diyebiliyorsak ve hala nefes alabiliyorsak bu zaten mutluluktur.Bütün bunlardan mutluluk duyamayan biri hayatı boyunca gerçek mutluluğu bulamaz bana göre.Hergün yaptığımız artık alışık olduğumuz,rutinlşmiş şeyler vardır.En önemlisi nefes almak,uyandığımız da ailemizin üyelerine günaydın diyebilmek,en yakın dostumuzun bir mesajı,yürüyebilmek,konuşabilmek,görebilmek aslın da bunlar bile şükretmemiz için yeterlidir ki bunlardan birine sahip olmayan ama şükretmesini bilenler de var.Neden bir şeylerin değerini bilmek için onları kaybetmemiz gerekir?

Sevgili Murathan mungan’ında dediği gibi;

Huzurluyum. Mutluluk benim için hiçbir zaman önemli olmadı. Daha çok raslantı gibi yaşadım mutluluğu. Kısa anların hediyesi gibi. Yaşamın karşıma çıkardığı bazı anlar benim için mutluluk demekti, o kadar.

Sevdiklerinizle bir ömür küçük küçük mutluluk yağmurların da ıslanmanızı dilerim.Hayatın güzel anlarını sakın kaçırmayın.Keyfiniz yoksa bile siz atın dışarı kendinizi,çalın komşunuzun kapısını,çağırın yakınlarınızı,sahneye çıkınn keyfiniz zaten peşinizden gelecektir 🙂

Gülşah Özçiftçi

Sevgimi gönderiyorum hepinize…ve çookkkkkkk
lipkiss330by9
rummmmm 😀

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s