Dilimin Ucundakiler

Kendi Kendine Mutlu Olmak Güzeldir :)

aşk
Sizin de yokmu şöyle Tam da Sebebini bilmeden mutsuz olduğunuz da yüzünüzü güldürücek kimseniz…
Mutlaka vardır sakın yok demeyin.Bu illa ki sevgilimiz olmak zorun da değil ki.Mesela bi dostumuz,Ailemiz veya ailemizin üyelerinden herhangi biri,akrabalarınız,Hatta içimizde ki çocuk bile olabilir bu 🙂 Zaten sebepsiz yere mutsuz hissediyorsak eğer muhtemelen içimiz de kendimizi unuttuğumuz bir yerler var demektir.Bir köşe de sıkışmış bi yalnızlık,bel ki bir vicdan rahatsızlığı kimbilir bu daha çoğaltılabilir.Yani sihirli bir değneğin gelip herşeyi mükkemmel yapmasını bekleyemyiz öyle değil mi?ya da birilerinin illa ki sevgi göstermesini içimiz de olup bitenden haberdar olmadığı halde gelip bizii anlamalarını bekleyemeyiz.Önce kendimizi dinlemeliyiz. kendimize en büyük ilgiyi ve sevgiyi kendimiz göstermeliyiz.Kendimizi anlamalı iç sesimize kulak vermeliyiz.
Size olurmu bilmem ama bazen sevgiyi ve huzuru dışarıda aradığım da nedense çevremde ki hiç kimse benimle ilgilenmiyormuş gelir.Sonra artık bunun çözüm olmadığını anladığım da ve kendi kabuğuma çekilip kendimle daha çok ilgilendiğim de ve içim de ki dağınıklığı toparladığım da herkes birden arayıp sormaya başlar,bu bazen kalbinizi kırmış eski bir dost,sevgili bile olabilir…
Kendimizi ne kadar çok seversek o kadar severiz ve seviliriz,kendimize ne kadar çok saygı duyarsak o kadar çok saygı görürürüz.

Osho’nun da dediği gibi;

”Sen huzurlu olduğunda, insanlar sana yaklaşır; huzursuzolduğunda uzaklaşır. Bu okadar fiziksel bir olay ki, kolaylıkla gözlemleyebilirsin. Ne zaman huzurlu olsan herkesin sana yakın olmak istediğini hissedeceksin, çünkü huzur titreşir, etrafında bir titreşim yaratır. Etrafında huzur halkaları hareket edecek ve her kim yaklaşırsa, bir ağacın gölgesine girip rahatlamak ister gibi sana daha yakın olmayı arzu edecek”

Yani demem o ki hayat güzel,biz güzeliz :)Kendi kendimize mutlu olmasını öğrenmeliyiz.Kendi kendine mutlu olamamak hep bağımlı ve kontrolsüz mutluluklar yaşamak gibi gelir bana. Bizler koca birer çınarız,dallarımızı kırmayalım,kırdırmayalım…Sonra zaten bizi gerçekten sevenler yanımız da olucaktır ve sevgileri içimize ışık gibi girip yüzümüzü güldürcektir 🙂

Gülşah Özçiftçi

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s