Yaşamsal ve Kişisel Gelişim

Monotonluktan sıkıldınız mı? Hergününüz bir öncekinin aynısı gibi mi hissediyorsunuz?Öyleyse Monotonluktan kurtulun!

monotonluk_363840
Monotonluktan sıkıldınız mı? Hergününüz bir öncekinin aynısı gibi mi hissediyorsunuz?Öyleyse Monotonluktan kurtulun!

Monotonluktan sıkıldınız mı? Hergününüz bir öncekinin aynısı gibi mi hissediyorsunuz? Sanıyorum dönem dönem hepimiz bu monotonluğu yaşıyoruz. Uzun yıllara yayılan bir rutinin insanı monotonluğa sürüklemesi kaçınılmaz. Sonunda bu monotonluk bizi korkunç bir sıkıntıya ve tükenmişlik duygusuna sürükler. Oysa birkaç basit adımla monotonluktan kurtulmak mümkün. Nasıl mı?
– Kendinize günlük rutininizin dışında bir hedef belirleyin ve bu hedef tamamen kişisel tatmininiz için oluşturulmuş olsun. Bu arada, hedefinize ulaşmak için kendinize bir tarih belirlemeyi de unutmayın ve tüm enerjinizi kendinize verdiğiniz bu sözü tutmaya harcayın!
– Yeni bir hobi bulun. Daha önce hiç denemediğiniz, yepyeni bir şey olsun, sizi alışkanlıklarınızın dışına çıkarsın. Kendinizi şaşırtın!
– Uzun bir yürüyüşe, daha da iyisi koşuya çıkın. Biraz temiz hava ve yükselen endorfin seviyesi kafanızı boşaltacak ve size eşsiz bir enerji kazandıracaktır.

– Hedeflerinizin listesini çıkarın. Düzenli aralıklarla bu listeyi tekrar değerlendirin çünkü bazen yaşamdaki değişliklere paralel olarak önceliklerimiz de değişir. Sırf alışkanlıktan günlük rutininizin verimsiz, kısır bir parçasına takılıp kalmanın anlamı yok.
– Olumsuz duygular yayan insanlardan uzak durun. Hayata olumlu bakan insanlarla bir arada olmak, hayata taptaze bir nefes katar.
– Kendinizi bir arkadaş grubuyla sınırlamayın. Taze bakış açıları ve düşünceyi kamçılayan görüşler, her çeşit insanla kuracağınız ilişkilerde yardımcı olacaktır.
– Yeni bir müzik türünü dinlemeye başlayın.
– Daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gidin. Bu illa uzak bir yer olmak zorunda değil. İstanbul’un daha önce hiç ziyaret etmediğiniz tarihi bir mahallesi, bir müzesi, bir adası olabilir.
– Gardırobunuzu düzenleyin. Basit şeylerin ne güçlü etkiler yaratabileceği fazlasıyla küçümseniyor çünkü…
– İster suluboya resim yapmak ister yeni bir yemek tarifi denemek olsun, yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir şeyler yapın.

Alıntı.

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s