Sağlık Ve Güzellik

Kışın içilecek bitki çayları nelerdir?

healthy green tea cup with tea leaves
Kışın içilecek bitki çayları nelerdir?

Kış mevsiminde pek çok kişi aktarların yolunu tutarak kışın içilmesi tavsiye edilen bitki çaylarını hazırlamak için malzeme satın alıyor ve kış boyuncada hasta olmamak için bitki çaylarını bol bol tüketiyor. Sizlerde kışın içilecek bitki çaylarından tüketmek isterseniz eğer, hem hastalanmanızı önleyecek hem de kışın zinde kalmanızı sağlayacak bitki çaylarının neler olduğunu bu yazımızdan öğrenerek bu bitki çaylarını hazırlayıp tüketebilirsiniz. Peki, kışın içilecek bitkisel çaylar hangileridir?
Alternatif tıbbın faydalarından yararlanarak her daim sağlıklı bin bünyeye sahip olmak ve vücut direncini arttırmak için kışın en çok zencefil çayı tüketilmelidir. Zencefil içine bir parça karanfil ya da tarçın eklemek sizi kış hastalıklarından korur.
Aynı zamanda yorgun olduğunuz kış günlerinde sadece karanfil çayı demleyip içmeniz bile yorgunluğunuzun giderilmesine ve rahat bir uyku çekmenize muavenet eder.
Çocukları kış hastalıklarından korumak için ise, kışın zencefil ve bal karışımı bir bitki çayı hazırlayıp çocuklara içirilmelidir. Kışın hasta olmamak ve boğaz ağrısını geçirmek için balla karıştırılmış zencefil çayı çok etkili oluyor. Soğuk havalarda içilmesi gereken bitki çayları arasında yeşil çay da yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra kışın içilecek bitkisel çaylar arasında nane limon çayı da yer almaktadır.

Kaynak;sagliksitemiz.org

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s