Sağlık Ve Güzellik

Boyun kırışıklığı nasıl giderilir, Boyun kırışıklığına doğal çözümler ve Boyun Egzersizleri.

large (29)Boyun kırışıklığı nasıl giderilir, Boyun kırışıklığına doğal çözümler

BOYUN KIRIŞIKLIĞI NASIL GİDERİLİR

Boyun kırışıklığı bayanların ileriki yaşlarda ortaya çıkan sorunlarından biridir. Boyun kırışıklığını yok etmek için gündelik hareketlerinize dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda doğal bakımlar uygulayarak kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir

-Boyun kırışıklığını engellemek için yatış tarzınızı değiştirmeniz gerekir. Sırt üstü ve kabarık olmayan bir yastıkta yatmanız boyun kırışıklığınızı azaltacaktır.
-Otururken veya hareket halindeyken boyun kısmı son derece dik tutulmalıdır. Boynunuzu dik tutarsanız kırışıklıkları engellemiş olursunuz.
-Gün içinde yapacağınız boyun hareketleri kırışıklıkları engeller. Sağa ve sola, yukarı ve aşağı yapılan boyun egzersizleri oldukça faydalıdır.
-Boyun kırışıklıklarına en iyi gelen spor dalı yüzmedir. Boynunuzu daima ileri doğru tuttuğunuz için kırışıklıkların oluşması oldukça güçtür.
-Boyun masajı yapmak kırışıklıkların engellenmesini sağlar. Zeytinyağı ile yapacağınız masaj boyundaki deriye oldukça iyi gelir. Boynunuza masaj yaparken aşağıdan yukarı doğru hareketlerle ve mutlaka bir kremden yardım alarak masaj yapmalısınız.
-Boyun kırışıklığı için Maske: 1 adet yumurta akını boynunuza masaj yaparak sürün. 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Yumurta akının cildi germe özelliği vardır. Bu yüzden boyun kırışıklıklarına oldukça iyi gelir.
-Boyun kırışıklığı için iyi gelen maskelerden biride deniz tuzu ve zeytinyağı karışımıdır. Zeytinyağı ve deniz tuzunu karıştırarak boynunuza masaj yapın. 15 dakika sonra durulayın. Boynunuz yıkandıktan sonra daha canlı ve gergin gözükecektir.
-Cildinize uyguladığınız peeling maskelerini boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. Boyunda kurumasını beklediğiniz maskeleri ılık su ile yıkamanız gerekir.
-Yapılan işlemlerin ortak amacı boyun bölgesini canlı tutmaktır. Boyun kırışıklığı için daima nemlendirilmesi şarttır. Vücudunuza ve yüzünüze krem sürerken boyun bölgenizi de ihmal etmemelisiniz.

Daha bitmediiii… Hadi bakalım şimdi de sıra geldi egzersizeeeeee…Korkmayınnn Çok kolay..
Çeşitli kaynaklardan bulduklarımı bir araya getirdim hadi bakalım kolay gelsin sevgili okurlarım 🙂
Prevent-Neck-Wrinkles-with-A-Healthy-Lifestyle (1)
Boyun Kırışıklıkları İçin Egzersizler

Aşağıda okuyacağınız iki egzersiz boyun kırışıklıkları için oldukça iyi sonuç vermektedir. Bu egzersizleri duştan sonra vücudunuz gevşemiş haldeyken uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Egzersiz 1: Bağdaş kurarak yere oturun. Sırtınızı dik konuma getirip başınızı olabildiğince geriye götürün. Alt çene bölgenizin gerildiğini hissedebilirsiniz. 5 saniye kadar bu pozisyonda kaldıktan sonra başınızı dik konuma getirin ve 2-3 saniyede bu pozisyonda kalın. Başlangıç olarak bu hareketi 10 kere tekrarlayabilirsiniz.

Egzersiz 2: Omurganız dik konumda yere bağdaş kurarak oturun. Başınızı iki elinizin arasına alarak mümkün olacak kadar sağa doğru çevirin. Başınızı çevirirken omuzlarınızı hareket ettirmeyin. 5 saniye bu pozisyonda kaldıktan sonra yine ellerinizle başınızı ilk konumuna getirin ve bir kaç saniye bekledikten sonra sola çevirin. Bu hareketi yaparken boynunuzda gerilme hissedebilirsiniz. Bu hareketi 10 kez tekrarlayIN.

Yine bir diğer kaynakta da;

1,Ağzınızı”o” harfini söylüyormuş gbi yapın ve bırakın.KAslarınızın çalıştığını hissetmeniz önemli.

2.Alt çenenizin her iki tarafın da bulunan bölgeyi geriye doğru iyice gerin.Boynunuzun gerildiğini hissedin.

3.Başınızı yukarı kaldırarak san ki ”u”harfi söylüyormuş gibi boynunuzu gerin.

4.Başınızı sağa sola çevirip yukarı bakarak ağzınızı gülüyormuş (dişlerinizin görüneceği şekil de) konuma getirin.

Bir de videomuz var videomuz boyun kırışıklıklarına karşı bazı yoga hareketlerini içeriyor.Hepsi Bu kadar.
Unutmayın Bayanlar bu benim de kulağıma küpe olsun ki;bayanların yaşını en çok ortaya çıkaran ön plan da olan sorunlardan biridir boyun kırışıklığı.Sevgiler…

Boyun kırışıklığı nasıl giderilir, Boyun kırışıklığına doğal çözümler ve Boyun Egzersizleri.” için bir yorum

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s