Yaşamsal ve Kişisel Gelişim

İnandığın herşeyi yaşarsın. Umut et ve senin OLsun !!!

tumblr_mpkmlgx1QL1rtp2uuo1_500

Benim için müthiş yararlı bir makale oldu.Size de ışık olması dileklerimle…

İman inanç olumlu düşünce Allah’a inanmak başka insanlara inanmak kendine inanmak hayata inanmak…

” Bir şey yapabilirsen iman edene herşey olanaklıdır.”

” İmanınız olsa sizlere olanaksız sayılan hiç bir şey kalmaz ” İnandığınız gibi olsun. İnanın inanınki inanç dağları yerinden oynatsın…

Hayatta Başarılı olmanın istediğiniz şeyi elde etmenin temel anahtarı tamamen gevşemek ve her ne yapıyorsanız kendinizde olan herşeyi işinize vermektir. Hayat hayata her şeyini veren birinden hiç bir şeyi esirgemez.

En iyisini umun en kötüsünü değil o zaman kalbinizin istediğini elde edersiniz.

“İster iyi olsun ister kötü ister kuvvetli ister zayıf bu kalbinizde olan şeydir SONUNDA SİZE GELİR ( Emerson ) ” Ne istediğinize dikkat edin çünkü onu alacaksınız” demişti….

Aklın derinlemesine umduğu şeye ulaşma eğilimi iyi bilinen hakiki bir prensiptir.

İnanç gücü harikalar yaratır.

Bilinçaltınızdan özünüzden şüphe duymayın bilinçli akıldaki şüphe o kadarda garip değil normal gerekli bir sorgulamadır bu kaçınılması gereken derin köklü şüphedir bu şüphe her şeye set çeker… Dediğinin olacağına inanırsan dileğin yerine gelecektir.

Allah’a iman edin size doğrusunu söyleyeyim kim şu dağa kalk denize denize atıl der dediğinede inanırsa dediği üzere olur.

Hayatınızda istediğiniz herşeyi elde edebilirsiniz inandığınız hayalini kurduğunuz herşeyi duasını ettiğiniz herşeyi üzerinde çalıştığınız herşeyi. Düşüncelerinizi iyce yoklayın orada şaşırtıcı şeyler bulacaksınız….

İçinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun onu geliştirebilirsiniz. Öncelikle aklınızı sukünete kavuşturun böylece ilham kaynakları derinlerden fışkırsın. İnanın Allah size o sırada yardım ediyor (onu nasıl tahayyül ederseniz öyle cevap verir size beni unuttu herkese yürü ya kulum dedi ben sürünüyorum demek çok yanlış) Başarıyı hayal edin aklınızda başarının hayalini çizin ve ona sıkıca tutunun. Bunlar değişmez kaidelerdir kişi kendide dahil herkesin hayatını değiştirebilir. Yeni düşüncelerin aklınıza akışı sizi yeniden inşa edecektir. Üstelik her türlü zorluğa rağmen bakın tekrarlıyorum her türlü zorluğa rağmen

1) Gelecek 24 saat boyunca kararlı bir şekilde her konuda umut dolu bir üslupla konuşun iş, ilişkiler herşey evet zor ama denemeye değer.

2) 24 saat böyle konuştuktan sonra bunu 1 haftaya çıkarın sonra 2 gün ara verip gerçekçi dediğiniz aslında karamsarlıktan ibaret olan düşünceleriniz eskisi kadar etkili olmayacak.

3) Zihninizi olumlu düşünce ile doyurun şimdiye kadar bir faydasını görmediğiniz kötü düşünceleri atın ve yerine yenilerini koyun başlarda inanmasanız bile gitgide yeni olumlu düşünceler gerçekliğiniz haline gelecek bu kanıtlanmış bir gerçektir…

4) Çok fazla dua edin 1 dakika bile olsa Dünyadan kopun ve Allah’ın onun evreninin sizi duyduğunu düşünün o şuan sizinle ilgileniyor resmi bir kuruma verdiğiniz dilekçenin geri dönüşünden ne kadar eminseniz bu süreçtende o kadar emin olun

Daha iyi ve daha Başarılı yaşamanın sırrı eski ölü sağlıksız düşünceleri bırakmaktır. Onların yerine yeni canlı ve dinamik düşünceler geçirin. Onlara güvenebilirsiniz. Bu yeni düşüncelerin aklınıza akışı sizi ve yaşamınızı yeniden inşa edecektir.

Alıntı – Norman Vincent Peale Olumlu Düşüncenin Gücü…

İnandığın herşeyi yaşarsın. Umut et ve senin OLsun !!!” için bir yorum

  1. yüreğinize kelamınıza sağlık gülşah hanım her insanın okumasını tavsiye ederim bu yazınızı iman ve umut gelinen nokta başarılarınızın temenlisiylen kalın sağlıcaklan

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s