Sağlık Ve Güzellik

Karbonatlı Suyun Yararları Ve Zararları – İngiliz Karbonatının faydaları- Karbonatlı Su Zayıflatır mı? Alkali Beslenme.

largeçKarbonatlı Suyun Yararları Ve Zararları – İngiliz Karbonatının faydaları- Karbonatlı Su Zayıflatır mı? Alkali Beslenme.

Son zamanlar da Karbonatlı suyun faydalarından son derece fazla söz edilir  oldu.İlk kuzenimden duymuştum bunu.Ama  çekincelerim vardı doğrusu.Miğdeye zarar veriyor  olmasından korkuyordum.Ben de en güzeli bunu biraz araştırayım dedim Başta Dr.Ender Saraç olmak üzere bir  kaç kaynaktan derleme yaptım.Sağlığımız  için önemli bir  konu  olduğunu düşünüyorum.Bir çok kişi hızlı zayıflatıyor düşüncesi ile bu suyu içiyorlar fakat  uzmanlara göre Modern beslenme biliminde hiçbir bilgi ve çalışma karbonatlı su iç, zayıfla mantığı ile uyuşmuyor.Kilo vermek uzun soluklu motivasyon gerektiren bir süreç.Vücuttaki  Alkalik değerlerinin yükselmesi için dengeli beslenme yeterli diyorlar.Okuduklarımdan çıkardığım sonuç şudur ki karbonatlı su fazla tüketildiğin de miğde ülserlerine ve çeşitli miğde rahatsızlıklarına sebebiyet verebiliyor.Belki kısa aralıklar verilerek ender saraçın söylediği şekil de uygulanabilir.( ülserlilerin kullanmamaları yerin de olur )Metinleri kısaltabilirdim ama herkesin kafasında ki soru işaretlerine cevap versin istedim.İsterseniz başlıklara bakarak merak ettiğiniz sorularınıza cevap bulabilirsiniz.İşte merak edenlere Alkali beslenme ve Karbonatlı su hakkın da herşey;

Alkali Beslenme

alkaliSon dönemde alkali beslenme,alkali su,alkali gıdalar kelimelerini daha çok duyar olduk.Modern yaşam hayatımıza bir çok olumluluklar getirirken bazı noktalarda zararları da oldu. Örneğin doğal beslenmeyi kaybetmeye başladık. Bu nedenle bazı hastalıklar arttı. Öncelikle asit ve alkalinin ne demek olduğunu anlamak için lise yıllarına geri dönerek biraz hafızamızı tazeleyelim. Normalde insanın ph’sı yaklaşık 7.4’dür, yani hafif alkalidir. Bunun

biraz altı ve üstü de normaldir ancak 7.35 in altı asidik, 7.45 üstü de alkalikdir. Ancak son yıllarda fast-food gıdalar, asitli meşrubatlar–içecekler, kızartmalar, rafine beyaz şeker ve un, gibi hazır gıdalar ve hatta stres dahi beden ph’sını daha asite doğru kaydırdı.

HANGİ GIDALAR ASİDİKTİR ?

Kümes hayvanları, tüm süt ürünleri, yumurta, rafine edilmiş undan yapılan gıdalar, özellikle beyaz un ve beyaz şeker, sentetik tatlandırıcılar, kimyasal katkı maddeleri, ketçap, mayonez, hardal, gazlı içecekler (maden suyu hariç),fazla miktarda kahve ve siyah çay, alkol, kızartmalar, cips, rafine tuz, fruktoz, mısır şurubu, margarin, jöle, ağır yağlı şarküterilerin yanı sıra sigara, tütün mamülleri, uyuşturucular, radyasyona maruz kalmak da aiditeyi arttırmaktadır. Ayrıca uykusuzluk ve hareketsizlik de olumsuz etkili etmektedir. Şimdi şaşıracaksınız ama nefret, öfke, korku, kıskançlık, yoğun stres gibi olumsuz duygular da bedende yüksek asit oluştururlar.

HANGİ GIDALAR ALKALİDİR ?

Salatalık, buğday çimi, zencefil, zerdeçal, hindibağ, ıspanak, brokoli, kırmızı ve kara turp, soya filizi, pazı, klorella ve spirunella gibi tatlı su yosunları,ısırganotu,kuşkonmaz,karpuz,çörekotu,kavun,zeytinyağı,hurma,nane,kekik,karbonat,soya lesitin ve işlenmemiş doğal tuz alkali gıdaların başlarında geliyor.İlginç bir bilgi de şifalı olduğuna inanılan Zemzem suyunun yüksek derecede alkali olmasıdır. Asidik gıdaları şekersiz komposto yaparak asidik etkilerini azaltabilirsiniz.

ASİT GIDALARIN ZARARI NELERDİR ?

Önce uyuşukluk ve yorgunluk başlar.Durum ilerlerse baş ağrıları, mide bulantıları, sinirlilik, depresyona eğilim, vücut ağrılarında artış, mide de yanma ve asit artışı, kronik yorgunluk hatta pek çok ciddi hastalığın da başlangıcına yol açabilir ve daha kolay hastalanmanın önü açılabilir.Bağışıklık sistemi bu durumdan olumsuz etkilenebilir.Hatta bazı görüşlere göre daha şişman olmanın önünü bile açabilir. Pilavlar, makarnalar,börekler,beyazekmekler,patates kızartmaları, kekler, pastalar, çörekler gibi hızlı karbohidratların aşırı tüketildiği durumlarda yağ asidi üretimi artar ve bel, kalça, karın bölgelerinde depolanır. Şeker,damar hastalıkları gib kronik hastalıkların oluşması kolaylaşabilir.

ALKALİ SU NEDİR NEDEN İÇİLMELİ ?

Ben de alkali beslenmenin ve alkali içmenin çok önemli olduğuna inandığım için uzun süredir alkali su içiyorum. Ayurveda sağlıklı yaşam sistemi genelde asit gıdaları geri plana atarken alkali gıdaları ön plana çıkartır.Beden ph’sını alkali yapmanın en kolay bir yolu da alkalı su içmektir.Alkali suyu almanın en iyi yollarından biri evinize

suyu alkalide yapan sisteme sahip filtre taktırmaktır.Herkesin bütçesi evine alkali su filtre sistemi kurmaya uygun olmayabilir, o zaman da üzülmeyin çünkü iyi bir suyla da evinizde kendinize alkali su yapabilirsiniz.

Evde ucuza alkali su nasıl yapılır ?

large (7)

2 litre suya yaklaşık 1 yemek kaşığına yakın karbonat koyun ve karıştırın. Bu kadar basit ve ucuz. Gün boyu bu suyu için. Hatta sıcak veya soğuk içeceklerinizde bile bu suyu kullanabilirsiniz.

Eğer çok kızartma, ağır yağlı, asitli içecek, beyaz un ve şekerli gıdaları çok tüketen biriyseniz, alkali su içmenizin sağlığınıza olumlu etkileri olabilir.Bu arada şaşırtıcı bir şekilde limon asidik olmasına rağmen uzun vadede az tüketildiğinde bedende alkali etki gösterir.

Bedende kaslarda aşırı asidik etki olduğu zaman ılık susam yağıyla yapılan bir rahatlatıcı masaj stres ve yorgunluğa bağlı asit etkisini azaltır.

Bununla ilgili herkesin sık sorduğu bir soru var bu suyu ne kadar süre içmeliyim ara vermek gerekir mi gibi .

Bende bununla  ilgili Dr. Ender Saraç’a mail attım size mail’in cevabını aynen aktarıyorum

”Çok uzun süre kullanmanızı önermiyorum.
Birkaç hafta kullanıp bir kaç hafta da ara vermenizi daha doğru buluyorum.

Sevgi ve saygılarımla”

Dr. Ender Saraç

ALKALİ YEMEKLERE ,İÇECEKLERE ÖRNEKLER :

sebze ve kalp

Zeytinyağlı ıspanak-pazı, kayısı kompostosu, rezene çayı, baklalı enginar, soya filizli-haşlanmış buğdaylı-zeytinyağlı turplu-salatalıklı salata, taze nane yapraklı maden suyu,alkali suyla yapılan yasemin, ıhlamur,nanepapatya çayları,zeytinyağlı kabak,zerdeçallı sebze çorbası.

AŞIRI ASİDİK BESLENMEYE ÖRNEKLER :

Hamburger yanında patates kızartması, asitli meşrubat ve bol tuz mayonez ketçap, sosis kızartma,beyaz ekmekten tuzlu peynir ve salam-sosisli tost, tavuk kızartma-yağlı pilav, çok şekerli koyu çay-kahve,kızartma börek,yağlı kek-kremalı pasta,kızartma hamur tatlıları.

Size son zamanların en çok konuşulan ve önerilen beslenme şekillerinden olan alkali beslenmeyi ve alkali suyu anlatmaya çalıştım. Uygulayıp yarar gördüğünü söyleyen pek çok kişi var. Bu akımı savunan doktorlar aşırı protein ağırlıklı beslenen kişilerin bol alkali su içmesinin de bedeni asidozdan korumaya yardımcı olabileceğini vurguluyorlar. Bazı doktorlar ise fazla alkalinin sindirim sistemini tembelleştirebileceğini, bu beslenme şeklinin hiçbir bilimsel temelinin bulunmadığını, aşırı karbonatlı su içmenin mide yaralarını tekrardan oluşturabileceğini, karbonatlı su içmenin gerekli olmadığını sadece doğru beslenmenin asit-baz dengesinde yeterli olduğunu savunuyorlar. Alkali beslenmeyle ilgili görüşleri size aktarmaya çalıştım. Sorularınızı http://www.endersarac.com.tr/iletisim/ ’e sorabilirsiniz.

Tüm okurlara iyi günler…

Kaynak; endersaraç.com.tr

Karbonatlı Su Zayıflatır mı?

karbonat-diyetine-dikkat--2989110Karbonat diyeti; halk arasında karbonat diye bilinen sodyum bikarbonatın su ile karıştırılarak içilmesini öneren bir yöntem. Bu yöntemi uygulayanlar hızlıca zayıfladıklarına inanıyor. Bikarbonat, anti asit yani asitliği azaltma özelliğine sahip. Yiyeceklerin vücuttaki asit değerini artırdığını ve asit oranını artıran yiyecekler nedeniyle kilo aldıklarına düşünenler  alkali diyete başvuruyor.
Bu yöntemi uygulayanlar yemek yedikten sonra ve öğün aranlarında sık sık karbonatlı su içiyor ve bu yolla hızlı bir şekilde kilo verdiklerine inanıyor. Oysa uzmanlar böyle bir diyetin kanıtlanmış bilimsel temeli olmadığını söylüyor. Uzmanlara göre kilo vermenin hızlı ve mucizevi bir yolu yok. Uzmanlar, karbonat diyetinin bilimsel olmadığını ve sağlığa zarar verebileceğini söylüyor.

Kalp yetmezliği riski var
Nil Şahin Gürhan:  Modern beslenme biliminde hiçbir bilgi ve çalışma karbonatlı su iç, zayıfla mantığı ile uyuşmaz.
Banu Eroğuz Demirözü: Sodyum ve sıvı yüklemesi potansiyel taşıyan kişilerde kalp yetmezliğine yol açabilir.
Selma Önelge Gür: Hiç bir diyet tek başına mucize değildir. Kilo verme uzun soluklu motivasyon gerektirir.

Mide yaralarını açabilir
Neslihan Aras: Alkalik değerlerinin yükselmesi için dengeli beslenme yeterli.
Gizem Şeber:  Ülser problemi olan kişilerin aşırı karbonat tüketmeleri mide yaralarını tekrar açabilir.

Alkalik yiyecekler
Avokado, hindistancevizi, taze balık, tohum yağları (mesela keten tohumu yağı), yeşil sebzeler, brokoli, ıspanak, brüksel lahanası, limon, greyfurt, domates, buharda pişirilmiş veya filizlenmiş baklagiller, himalaya tuzu.

Asidik yiyecekler
Hayvansal proteinler (et ve tüm süt ürünleri), tavuk, yumurta, şeker, yapay tatlandırıcılar, fıstık, mısır, mayalanmış besinler, alkol, kafein, kahve, çay, meşrubat, çikolata, mantar, meyve, kuru meyveler, bal.

Kaynak; gundem.milliyet.com.tr

Karbonatın Faydaları Ve Zararları

Karbonatın faydaları nelerdir diye sorarsanız çok değişik cevaplar alabilirsiniz. Karbonatlı su diş beyazlatıcı etkisi ve faydasının yanında zayıflama, mide ekşimesine bitkisel çözüm, midede ve bağırsakta gazlanma doğal tedavisi, cilt lekeleri tedavisi, cilt beyazlatma, ayak kokusu tedavisi, saçlarda kepeklenme tedavisi gibi bir çok değişik amaçla kullanılabilmektedir.

450840-3-4-8d353

Karbonatın Faydaları ve Tıbbi Etkileri: İştahı açar. Mide ve bağırsak şikayetlerine karşı faydalı olan karbonat, mide ekşimesine iyi gelir. Mide ve bağırsak ağrılarını ve gazlarını giderir.

Karbonat Nasıl Kullanılır? Az miktarda kullanmak ülsere karşı faydalı olabilmekle birlikte, fazla kullanımı ülser yaralarının kanamasına yol açabilir. Bu nedenle ülserlilerin kullanmaması yerinde olur.

Karbonatın bir diğer faydası ise bakliyat, patates gibi sert besinleri pişirirken bir çay kaşığı karbonat attığınız da daha çabuk pişmesini sağlıyor.

Sodyum bikarbonat, ya da halk arasında bilinen adı ile “karbonat” hamur işlerinin temel malzemelerinden biridir Karbonatın mutfak dışında da çok işe yarayan bir madde ve özellikle doğal ürünleri tercih edenlerin vazgeçilmezi olduğunu biliyor muydunuz? Ancak bu yöntemleri kullanılırken, karbonatın etkili bir kimyasal madde olduğunu da aklımızdan çıkarmamalıyız Fiziksel kullanımlarda (özellikle ciddi bir tıbbi sorununuz varsa) mutlaka doktora danışmalısınız

* Dişinizi fırçaladıktan sonra bir miktar karbonat ile tekrar fırçalayın Karbonat, dişleri beyazlattığı gibi ağız kokusunu da giderir

* Karbonat kuruyan, çatlayan veya yorgun ayaklara ve de ayak kokusuna kesin çözüm olacak biçimde çok iyi gelir Sıcak suya karbonat ve sirke döküp ayaklarınızı içinde 20 dakika bekletin, çıkarttığınızda pamuk gibi olurlar.

* Karbonat doğal bir peeling malzemesidir Sulandırılmış karbonat ile yüzünüze hafifçe masaj yapın Masaj yaparken fazla bastırmamaya dikkat edin Aşırı kuru ciltlerde iyi durulamaya özellikle dikkat edin.
* Karbonat doğal bir deodoranttır Koltukaltına sürülen karbonat terlemeye ve kötü kokulara engel olur Aşırı terleme sorunu olan insanlara banyo sonunda sirke ve karbonatı macun gibi yapıp kol altlarına masaj yapmaları, hatta yumuşak bir fırça ile fırçalamaları öneriliyor Bu yöntemle ertesi gün deodorant kullanmaya bile gerek olmadığı gibi, kol altları ipek gibi oluyormuş Gün içinde karbonat kullanacaksanız dikkat, bazı kıyafetlerin kol altında renk bozulmasına sebep olabilir
* Sulandırılmış karbonat güneş yanığının acısını hafifletir Çok hafif yanıkların da acısını dindirmek için kullanabilirsiniz.

* Vaktiniz kısıtlı, dışarı çıkmanız gerekiyor ve saçlarınız yeterince temiz değil O zaman saçlarınızın dibine bir miktar karbonat dökün, bütün yağı emip saçınızı hızla temizleyecektir.

* Kepek sorununuzu gidermek için şampuanla yıkadığınız saçınıza karbonatla masaj yapıp durulayın Ardından da son durulama suyuna 1 kaşık elma sirkesi ekleyin ki saçınız pırıl pırıl olsun

* Midenizi rahatsız eden yemeklere katacağınız 1 çay kaşığı karbonat midenizi rahatlatacaktır

* Bir miktar suya koyacağınız karbonat ile kirli, yağlı yüzeyleri temizleyebilirsiniz Yüzeyin boya verip vermeyeceğine dikkat edin, dönüşü olmayabilir.

* Yapışkanlı etiketleri çıkarttıktan sonra yüzeyde kalan ve bir türlü çıkmayan yapışkan izlerini, biraz suyla macun kıvamına getireceğiniz karbonatla ovarak çıkartabilirsiniz

* Buzdolabına, vestiyere, ayakkabılığa koyacağınız bir miktar karbonat bütün kötü kokuyu emer

Karbonatın ve Mayanın Cilde Faydaları

Pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak, her kadının isteğidir. Bu yazımızda, çok bilinmeyen, fakat oldukça etkili olan doğal bir yöntemden bahsetmek istiyoruz.

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 çay kaşığı yaş maya,
* 1 çay kaşığı karbonat,
* 10 damla su ile ıslatın.

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Mayanın içerisine, karbonatı karıştırıp, 10 damla su ile ıslatın. Elde ettiğiniz karışımı, yüzünüze sürün ve 15 dak. sonra, ılık su ile yıkayın. Bu maske sayesinde, gözenekler temizlenecek ve ciltte oluşan lekeler, zamanla açılacaktır.

Karbonat suyunun zararları ve yan etkileri

vv

Karbonat suyunun sağlığa olan yan etkileri veya zararlarına ilişkin henüz detaylı bir bilimsel çalışma yapılmamıştır. Ancak bazı kişilerde aşırı karbonat suyu tüketmenin karın ağrısı ve midede gaz, şişlik gibi sorunlara yol açtığı bilinmektedir. Bu da karbonat suyu veya maden suyu içenlerde rahatsızlık yapabilir. Ayrıca karbonatta bol miktarda bulunan sodyumun yiyeceklerdeki kalsiyumu tuttuğu ve kana karışmasına mani olduğu iddia edilmektedir. Bu nedenle özellikle kemik erimesi, osteoporoz gibi şikayetleri olanların bilhassa da menapoz öncesi veya menapoz dönemindeki kadınların karbonat suyunu ölçülü içmeleri gerekmektedir.

Kaynak; sagligimiza.com

Bir diğer kafamı karıştıran konu da  şu ki;bazı kaynaklar ev de  kullandığımız  karbonatları değil de eczaneden satın alabileceğimiz  bu ürünü ( karbonatı ) kullanmamız gerektiğini söylüyor.Biraz kafa  karıştırıcı biliyorum ama san ki eczaneden alınan karbonatı kullanmak bana da doğru  geliyor.Hadi gelin biraz da ingiliz karbonatını dinleyelim 🙂

İngiliz Karbonatının faydaları

ingiliz karbonatı İngiliz karbonatının ya da karbonatın bilinen ve halk arasında yaygın kullanımına sebep olan faydaları olduğu söylene gelmektedir. Bu faydalardan biri karbonatlı suyun diş beyazlatıcı etkisi olduğudur. Karbonatın bir diğer faydası mide ekşimesine iyi geldiğidir. Karbonat cilt lekeleri tedavisi, cilt beyazlatma, ayak ve koltuk arası koku giderme gibi amaçlarla da kullanılmaktadır.

Karbonatın iştah açıcı bir özelliği olduğu gibi mide ve bağırsak şikayetlerini önlemek için de kullanıldığı bilinmekte ve mide ekşimesine karşı iyi geldiği söylenmektedir.

Giriş paragrafında da belirttiğimiz gibi ağız sağlığı ve diş bakımı için de karbonat oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Tuzla karıştıracağınız karbonat ile dişlerinizi fırçalayın. Diş çürüklerinde yerleşip yaşayan bakterilerin iki düşmanından birisi karbonattır. Sabaha kadar ağzınızda ve dişlerinizdeki bakteri ve virüsler karbonat ve tuzun etkin temizleyiciliği ile tamamen temizlenmiş şekilde uyuyacaksınız. Ayrıca ağız ve diş kokuları da önlenmiş olacaktır.

Halı temizliği için bir iki avuç karbonatı halının her tarafına serpin ve 1–2 saat bekledikten sonra elektrik süpürgesi ile iyice süpürün. Halınızdaki o kötü kokudan gidecektir.

Piyasada Şifa Kimya etiketi ile satılan İngili Karbonatını 3,5 TL karşılığında satın alabilirsiniz
Piyasada Şifa Kimya etiketi ile satılan İngili Karbonatını 3,5 TL karşılığında satın alabilirsiniz
Buzdolabındaki kötü kokuyu gidermek için bir kâse karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun. 4-5 günde bir karıştırın. Kötü kokuların gittiğini göreceksiniz. Ayrıca karbonatın dolapta sakladığınız meyve sebzeler üzerinde koruyucu bir etkisi olacaktır.

Mutfak tezgâhınızın mermerlerini ve fayanslarını pahalı kimyasallar kullanmak yerine limonlu karbonat ile ovup durulayabilirsiniz. İngiliz karbonatı en güzel ve doğal temizleyicidir.

Lavabo açıcı olarak karbonat kullanabilirsiniz. Bir su bardağı karbonatı lavaboya dökün. Üzerine 1 bardak sirke ilave edip 2 litre kaynar suyu lavaboya boşaltın. Tıkanan lavabo açılacaktır.

vvvvvKirli lavabolarınız için krem deterjanlar yerine limon ve karbonat kullanın. Lavaboya karbonat döküp limonla ovun. Hem kirlerin kaybolduğunu hem de parladığını göreceksiniz.

Dibi tutan tava ve tencerelerinize akşamdan karbonat döküp sıcak su ilave edin. Sabah temizlerken zorlanmayacaksınız.

Porselen gibi kararan eşyalarınız varsa limonlu karbonat ile ovun. Rengi açılacaktır. Aynı şekilde gümüş eşyalarınızı suyla macun haline getirdiğiniz karbonat ile ovarsanız, rengi açılıp parlayacaktır.

Elbise dolabınızda rutubet ve küf kokusu varsa ve naftalin kokusunu da sevmiyorsanız dolabınızı bir köşesinde ağzı açık şekilde kavanozda karbonat bulundurun.

Banyo duşa kabin camlarını karbonat ile silip durulayın. Duş alırken daha rahat nefes alacaksınız.

Çamaşır makinesinde kullandığınız deterjan miktarını yarı yarıya azaltıp gerisini karbonat ile tamamlayın. Çamaşırlarınız daha temiz ve kimyasal artıklardan uzak kalmış olacaktır.

Kaynak;ingilizkarbonati.com

Sevgili arkadaşlar

Karbonatlı su hakkında aklınıza gelebilecek her türlü konuda bu makale de cevaplarınızı  bulamadıysanız;

Dr Ender Saraç’ın Facebook hesabında ki iletişim formundan sorabilirsiniz.

Sonuçta ihtiyaçlar ve sorular kişiye göre değişkenlik gösterebiliyor.

İletişim Formu İçin  Tık Tık:)

Karbonatlı Suyun Yararları Ve Zararları – İngiliz Karbonatının faydaları- Karbonatlı Su Zayıflatır mı? Alkali Beslenme.” için 172 yorum

 1. bende ingiliz karbonatı aldım zayıflamak amaçlı ama sanırım bana iyi gelmedi sırtımda sivilceye neden oldu 5 gün kullandım 1lt suya 1çay kaşıgı ingiliz karbonatı koydum ve sivilceler aynı çıban gibi çıktı ve çok acıdı sonra kesdim içmeyi bi 10 gündür içmiyorum hafi mide yanması yaşıyorum umarım kendime zarar vermemişimdir

  1. Merhaba,
   Aslında sırtınızda sivilcelerin çıkmış olması vücudunuzda çok fazla toksik madde birikiminizin olduğunun işareti. Lütfen daha fazla su ve daha az zararlı toksik etkili besin tüketmeye yönelin. Hatta detox diyeti denilen daha hafif besinler içeren bir beslenme uygulayın kendinize. Bu dönemde su miktarını 2-2,5 lt altına düşürmeyin ve günde bir iki fincan yeşil çay içmeniz toksik maddeleri dışarı atmanıza yardımcı olur

  1. kardeş eczaneden ingiliz karbnatı al 4 tl normal değil ingiliz karbanatı alman lazım 🙂 bide suya fazla katarsanaşırı sivilcen çıkar dikkat 🙂

   1. MAGNEZYUM TUZUNUN (epsom salt) , İNGLİZ KARBONATIYLA İLGİSİ YOKTUR, FAYDALARI ÇOK FARKLIdır..Ingiliz karbonatı Calsium carbonattır., Sodyum Bi karbonat Tuz ve az mısır nişastası içerir (Kabartma Tozu olarak satılır). İyisi Calsium Bi carbonat olan Saf Carbonattır.

 2. 1 adet limon 1 çay kaşığı eczaneden alınan ingiliz karbonatı büyük bir bardağın içine karıştırıp için bilgi canan karatay bugün içtim 100 kiloyum inşallah faydası olur

  1. 100 kiloyum diyorsunuz, ama boğazınızı da tutmanız lazım, sadece karbonat çözüm değil, akşam 9 dan sonra hiçbirşey yemeyin, günde ayrıca bütün olarak soyulmuş 2-3 diş sarımsak yutun, yemekten sonra 2 saat ağzınıza su dahil hiç bir şey koymayın, tatlıyı veya meyveyi yemekten önce yiyin.

   1. beyaz ekmekten uzak durun, kan grubunuza göre beslenin, ben oturduğum yerde bunları yaptım 12 kilo verdim, ilaçları çöpe attım 1 senedir ağrı kesici dahi almıyorum. Mehmet Ali Bulut (can boğazdan çıkar) kitabını alıp okuyun yeniden dünyaya geldim sağlık açısından.

 3. Ben alkali su diyeti yapıyorum günde 5 bardak suya 3 er damla şeklinde ,şuanda 2 hafta kullanmama rağmen 4 kilo verdim tavsiye ederim.

 4. yorumlara baktım ölçüyle ilgili bi sıkıntı var herkes başka bişey yazmış ben başka bir sitede 2 lite suya yarım çay kaşığı diye okudum bana mantıklı geldi 1 litreye 1 kaşık çok gibi ama bilmiyorum bilen varsa bilgi verebilir mi

 5. yorumlara baktım ölçüyle ilgili bi sıkıntı var herkes başka bişey yazmış ben başka bir sitede 2 lite suya yarım çay kaşığı diye okudum bana mantıklı geldi 1 litreye 1 kaşık çok gibi ama bilmiyorum bilen varsa bilgi verebilir mi

  1. Bende ingiliz karbonati kullaniyorum 5kilo suya 2 yemek kasigi koydum 2 haftadir iciyorum bagirsaklarim calismaya basladi kabizligim vardi oda yok artik insallah kiloda veririm tavsiye ederim

 6. sevgili arkadaşlar öncelikle karbonatın yapısını kimyasal analizini araştırın ve içeriğini insan bedeni ve biyolojik yapı,anatomi üzerinde karşılaştırarak yapın reaksiyona giren çeşitli elementlerle kıyaslayın sonucu net olarak göreceksiniz

 7. Normal suya birkaç damla limon sıkmanız da yeterli. Metabolizma sonucu limondaki asit karakteri alkalileşecek.

 8. 174|2015 gecesi yatmadan önce çaykaşığının 4\1 kadar karbonatı suya karıştırıp içtim vücudumda şişlik ve kaşıntı oldu ne yapmalıyım lütfen bana ulaşırmısınız 05378896702

 9. kardeşlerm zayıflamak için kulaktan dolma ve internet aracılığı ile yapmaya kalkmayın zayıflamak için muhakkak bir hekimin kontrolü altında olmalır zira geri dönüşü olmayan sağlık problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz,,,,

 10. merhabalar ben 2 haftadır kullanıyorum hıc bır faydasını gormedım. rejımle beraber tuketılmesı gerekıyor zaten rejım yaparak tuketmenınde bı anlamı yok. ayrıca bır zaman sonra organlarda taş yapıyormus onun yerıne soda ıcebılrısınız aynı sey. ben karbonatı bıraktım sadece oglenlerı yıyerek rejım yapıyorum ve 1 haftada 4 kılo verdım . arkadaslar anlayacagınız boyle seyler tuketmeye gerek yok ekmegı bırakmamız yeterlı 😉

 11. 23 yaşındayım ve 82 kiloyum bugün aldım ama ölçü ile herkez farklı yazmış kemal beyin sunumudur bu ıngiliz karbonat. Silme 1 çay kaşığı günde tüketilmesi gerekiyormuş ama bunu sabah 1 bardak suya yarim çay kaşığı ve akşam 1 bardak suya yarim çay kaşığı olarak kullanmalıyız diyor daha etkili olurmuş fakat bazı yerlerde bir çok sağlık sorunlarına neden oluyormuş tereddüt ettim kullanıp kullanmama konusund

 12. Arkadaslar ben de 1 ay dir yapiyorum ayaklarim ve elerimde sislik olustu ayrica seker hastasiyim ondan ola bilirmi

 13. Mantar alkali besinlerin başnda gelir, sevgili admin milliyet gündemden aldığın bilgi yanlış 😉

 14. Kullanmaya yeni başladım. Bagırsaklara iyi geldigini söyleye bilirim.
  Gaz sorunu için iyi bir yöntem.

 15. 16 yaşınayım boyum 176 ama kilom 67 kullansam bir zararı olur mu herhangi bir rahatsızlığım yok

 16. İngiliz karbonatı kullanmaya başladıktan 10 gün sonra bir gece yarısı şiddetli bir ağrı ile uyandım ve soluğu acilde aldım. Testler sonucunda sağ böbrekten aşağıya inmekte olan bir taş tespit edildi. Doktorun verdiği ilaçları kullanmadan hemen önce araştırmaya başladım.

  *Eşkina balık taşı
  *Gilaboru Suyu (Magnezyum içeriği nedeniyle)
  *Rowatinex (Bitkiseller)
  *İngiliz Karbonatı
  *Magnezyum Tozu (Bazı Bitkisel kaynaklarla beraber) vs.

  Aşağıdaki alıntı kafamı karıştırdı

  “ARKADASLAR ASIT KOKENLI TASI YOK ETMEK ICIN DE EN ETKILI OLAN
  KARBONATLI SUDUR. AMA BU GUNE KADAR HEP KALSIYUM(KREC) OLUSUMLU
  BOBREK TASLARI ILE KARSILASTIM. TURKIYE’DE SULAR GENELLIKLE KRECLI.”

  2 ihtimali düşünmeden edemedim;
  Birinci ihtimal karbonat böbrekteki mevcut olan taşı bir şekilde etkileyerek aşağı düşmesine neden oldu, ikinci ihtimal 10 gün içerisinde içtiğim karbonatlı su böbrekte taş oluşumuna neden oldu ve böbreği terk etti.

  1. Yaşadıklarımı paylaşmak borç oldu;

   Böbrekten mesane istikametine yol almış 4-5 mm çaplarındaki böbrek taşımın 42 yıllık şu bedene yaşattığı tarifi mümkünsüz acıdan sonra doktorumun verdiği ilaçları kullanmama kararı vermiştim.

   Yukarıda 3. sırada sözü geçen bitkisel ilacı (ilaç yerine iksir tanımını hak ediyor) aynı gün eczaneden alıp kullanmaya başladıktan 6 gün sonra kutunun 1/3 kadarı henüz bitmişti; kontrol için gittiğimde ise doktorum o taşı bulamadı, tekrar baktı; yok. Düşürdün mü diye sordu. Dikkat ettiğim halde fark etmediğimi söyledim. En küçük bir acı duymadan, tek kelime ile iyonize oldu.

   1. unsal bu iksirin adını yazsaydın iyi olurdu nasıl bulacağız ne olduğunu bilsek denerdik en azından dua alırdın bu eczaneden aldığınız iksir neydi yazarsan sevinirim sevgiyle kal

    1. ismail bey, ilk mesajımda belirtmiştim, (Rowatinex) Eczanelerde bulunabilir.
     Bu ilacı kullananlardan ekşi sözlükte paylaşımlarda bulunanlar doktorlara sitem etmişler. Pahalı cihazlarla böbrek taşı kıran doktorlar bu ilacın adını duymamış olabilirler. Böbek taşı, idrar yolunu tıkadığında böbreğin büyümesine neden olmakta ve ileri seviyede böbrek yetmezliğine bile sebep olabilmekte.

     1. merhaba Ünsal bey ben de eşim de aynı sorundan muzdaripiz böbrek taşı bu sorun yediklerimiz ve aynı zamanda bünye tarafından kaynaklanıyormuş doktorun dediğine göre biz biraz araştırdık ve avokado yaprağı çayının faydalı olabileceğini gördük ve denedik hatta benim böbreğimde bir taş görünüyordu ve bu taşın orda kaldığı süre içersinde böbreğimi çürütebileceğini söyleyip beni bir hayli korkutmuştu bu çayı kullandıktan bir süre sonra tekrar doktora gittim ve artık böbreğimde taşın olmadığını söyledi ne yaptığımı sordu bende anlattım bu çay gerçekten böbrek taşını eritiyor inşallah bu sorunla tekrar karşılaşmazsınız fakat böbrekten gelen bir ağrı hissettiğinizde mutlaka deneyin denemeyi düşünürseniz aynı yıl içinde kurumuş yaprakları alın yani taze kurutulmuş olmalı bir cezveye 250 gr su 2 adet yaprak koyup ateşte 8 dakika kaynatın ve süzün ılınınca için bu çaya 15 gün sürekli olarak devam edin ve bırakın, emin olun çok faydasını görürsünüz saygılarımla

 17. Kulaktan dolma veya İnternet aracılığı ile hiç bir şey kullanmayın. Sağlığınız yerinde ise sadece ve sadece şükredin. İhtiyaç hissettiğiniz bir konu ile karşılaşırsanız muhakkak konunuzla ilgili bir DOKTORA başvurunuz ve bire bir görüşünüz. Telafisi mümkün olmayan sağlık sorunları ile (benim gibi) karşı karşıya kalabilirsiniz. Sağlıklı günler, sağlıklı yıllar dilerim.

 18. Karbonatlı suyun çok kullanılası bazı mide hastalıklarına yol açıyor dedinz. Çok kullanılmasıması derken ne kadar dan bahsediyoruz? Çoktan kastınız ne?

 19. 2 senedır kullanıyorum bır sıkıntı görmedım 12 kılo verdım cok seyede faydası var

 20. Selamlar..Bir haftadir bir bardak suya bir silme caykasigi ictim ama el ve ayak parmaklarinda agri eklemlerde agri hissediyirum bugunde ishal ve kabimde hafif hafif agri hissediyirum .isin acigi korktum ve birakacagim ins vucuduma zarar vermemisimdir.

 21. Hamilelik şupem var icmeye cekiniyorum ama sindirimdede zorlaniyorum sizce ne yapmaliyim bi zarari olurmu hamileliğe

 22. Sadece bir kere karbonat ve tuz ile dişlerimi fırçaladım sonra da zararlı olup dis renginin sarartığıni duydum bir şey olur mu????

 23. Ben bir hafta kullandım çikolata kistim küçülsün diye fakat son gece kasık Ağrısıyla acil e kaldırıldım enfeksiyon kapmışım ve enfeksiyon hızla vücuduma yayılmış 1.5 saat ameliyattan sonra çikolata kistimi aldılar asla tavsiye etmiyorum 1 hafta hastanede yattım ve bunu paylaşmayı borç biliyorum kesinlikle saçmalık

 24. Arkadaşlar lütfen çok emin olmadan ve doktorlara danşmadan kullanmaynn yoksa geri dönüşü olmayan hastalklara yakalanabilirsiniz 😦 😦 😦

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s