Olumlamalarım · Yaşamsal ve Kişisel Gelişim

Çakralar Ve Olumlamalar İle Dengeleme…

Her insanın fiziksel bedenine nüfuz ederek onu kuşatan bir Aurası, bir enerji bedeni ve bir ışık bedeni bulunur. Aura; formuna, yapısına, içeriğine ve rengine göre insandan insana değişir.Aura’nın farklı katmanları ve bunların üzerinde çakraları vardır.
large (3)

Çakralarımız, saat yönünde dönen enerji merkezlerimizdir. Bunların görevi, enerjiyi dışarıdan alarak insanın enerji sistemine sevk etmektir. İnsan omurgasında, çakralardan sevk edilen enerjiyi organizmaya dağıtan bir enerji kanalı bulunur.

Her çarka bedenin belirli bir bölgesini enerji ile besler. Ve tüm çakralar birbirine bağlantılıdır. Çakra çalışmaları, öğrenme ve evrimleşme süreçlerimizi destekler. Reiki ile birlikte yapacağınız uygulamalar çok daha hızlı sonuçlar verecektir.

Kök çakra: Bu çakra varoluşumuzun temelini teşkil eder. Burada ki dengeleme için kullanabileceğiniz olumlama cümleleri; Bedenimi seviyorum. Yaşam çok güzel ve ben yaşamı seviyorum. Dünyanın ve toprağın enerjisi beni besliyor ve bana şifa veriyor. Dünya yaşanılacak dost bir yer.

Sakral çakra: Bu çakra fizik seviyede yaratıcılığın merkezidir. Dengeli çalıştığında kendimizi iyi hissederiz. Dengeleme için olumlama cümleleri; Yaşama sevincim hergün daha da çoğalıyor. Bedenim canlı ve sağlıklı. Cinselliğimin kutsallığını görüyor ve cinselliğimi sevgiyle yaşıyorum. Sevgiyle yaratıldım, Sevgiyle hayatımı oluşturuyorum Her saniye hayatıma eşlik eden mucizelere kendimi açıyorum.

Solar çakra: Bu çakranın en temel özelliği Güç ve İradedir. Bütünlüğe giden yolu birleştirir. Dengeleme için olumlama cümleleri; Ben güçlüyüm. Gücümü doğal haliyle, sevgiyle yaşıyor ve kullanıyorum. Gücümün farkındayım. Gücümü sevgiyle ifade ediyorum.

Kalp çakrası: Bu çakra sevgi’nin kaynağıdır. Dengeleme için olumlama cümleleri; İçimdeki sevgiyi genişletiyor, büyütüyorum. Bütün duygularıma “evet” diyorum. Duygularıma ve sezgilerime güveniyorum, hissediyorum. Kendimi koşulsuzca seviyorum. Kendimi sevdikçe, çevreme daha çok sevgi veriyorum.

Boğaz çakrası: Bu çakra iletişimin, ifadenin çakrasıdır. Dengeleme için olumlama cümleleri; Ben özgürüm. Kendimi özgürce ve dürüstlükle ifade ediyorum. Kendimi ifade etmem son derece güvenli. Duygularımı sevgiyle ifade ediyorum. Kendimi her zaman sevgiyle ifade ediyorum.

Üçüncü göz çakrası: Doğaüstü güçlerin, sezgilerin, durugörünün varlığını ve gelişimini temsil eder. Dengeleme için olumlama cümleleri; Buradayım ve Varım. Sezgilerime güveniyorum. Evrenin sonsuz ve sınırsız potansiyeli içerisinde, kendi sonsuz ve sınırsız potansiyelimi keşfediyorum.

Taç çakra: Bu çakra ruhsallığı ve herşeyle BİR olma duygusunu simgeler. Dengelemek için olumlama cümleleri; Var olan herşeyle Bir’im. Varlığımın ve Evrenin varlığının farkındayım. Bir’liğin farkındayım. Evrensel bilinç ihtiyacım olan tüm bilgiyi, ihtiyacım olan zamanda bana ulaştırır.

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s