Yaşamsal ve Kişisel Gelişim

Ruhsal Oruç…Olumlu Konuşma ve Olumlama…

large

 

Ruhsal Oruç

 

Olumlu düşünmek olumlu davranmak, beyni kontrol altına alarak ruhun terbiye edilmesiyle mümkün olur.. Peki nasıl ? Bunun için en hızlı ve bildik metod olan ORUÇ tutmak gerekiyor. Fakat bu kez RUHU VE BEYNİ TERBİYE VE KONTROL ETME ORUCU.

Bugün itibariyle istediğiniz bir saatte (isterseniz bu gece yatarken) 1 HAFTA OLUMLU DÜŞÜNME ORUCU tutacağınıza niyet edin. Bu süre zarfında hem kendiniz hem de çevrenizdeki herkes ve tüm yaşam ile ilgili ASLA olumsuz hiçbirşey düşünmeyecek ve konuşmayacaksınız. Aklınıza gelen ya da o an ağzınızdan çıkan olumsuz bir sözü, düşünceyi hemen tutarak İPTAL EDECEKSİNİZ. İnancınız doğrultusunda, isterseniz TÖVBE ESTAĞFURULLAH diyebilirsiniz. Ya da İPTAL ETTİM diyerek iptal edebilirsiniz. Önemli olan o sözden duyduğunuz rahatsızlık ve söylememiş olma niyetinin ifadesidir. Ve hergün ruhsal boy abdesti almayı da unutmayacaksınız Şöyle ki : BİLİNÇLİ YA DA BİLİNÇSİZ DÜŞÜNDÜĞÜM KONUŞTUĞUM OLUMSUZ TÜM DÜŞÜNCELERİMİ VE SÖZLERİMİ İPTAL EDİYORUM. Şeklinde.. Tam 1 hafta bu Oruca disiplinli devam ettiğinizde hayatınızda ve kendinizde inanılmaz değişiklikler olmaya başladığına bizzat şahit olacak ve belki de şu ana kadar inanmadığınız Mucizelerin hayatınıza nasıl aktığını bizzat yaşayacaksınız.. (Olumlu düşünmek ve olumlu cümleler kurmak ile ilgili daha önce bir yazı yazmıştım…)

Sevgi dolu, Mucize dolu Aydınlık Günlerimiz Olsun diyelim ve OLDU..

Alev Cedimağar Şifa ve Yaşam Terapisti

Olumlu Konuşma ve Olumlama

 

Günlük Konuşmalarımızda kullandığımız kelimeler hem bilimsel olarak beynin algılarını değiştirerek bilinçaltı şartlanmaya neden olduğu gibi, Enerji olarak da olumsuzu çekmeye devam etmemize neden oluyor. Mesela; Bugün kendimi çok yorgun hissediyorum. (yorgunluk kelimesi bilinçaltına itilir ve bu hissi daha yoğun yaşamanıza neden olur. Ayrıca Kelimenin yaydığı olumsuzluk enerjisi ile çevrenizde ki var olan tüm yorgunluğu ve ağırlığı sünger gibi çekmemize neden olur, Yani buna kullandığınız kelimeler ile kapı açıyorsunuz) Bunun yerine “Bugün kendimi çok enerjik hissetmeyi seçiyorum” ya da kısaca Ben bugün çok enerjiğim. Tam aksi ifadeler olumsuzluğu iterek kendine olumlu yer açar. Beyin bunu duyar şartlanır ve komple farklı bir komut alanına girer. (Depresyonda olan kişilerin sürekli yatma ihtiyacına yatarak devam etmesi yerine kendilerini bir şekilde zorlayarak dışarı çıkmaları ve kalabalığa karışmaları gerekliliği de bundandır. Ayrıca depresyonda bunun nedenine inilmedikçe tıkanmış noktalar açılmadıkça bunlar geçici çözüm olur.) İlişkimde, arkadaşımla, ailemle mutsuzum artık mutlu olmak istiyorum.. Ya da şu insan beni çok mutsuz ediyor. Bu cümlede mutsuzluğu kabul ediyorsunuz. ve mutsuzluk kelimesini yerleştirip güçlendiriyorsunuz. İlişkimde, aradaşımla, ailemle mutlu olmayı diliyorum, seçiyorum. O insanla sağlıklı mutlu bir ilişki içinde olmayı seçiyorum. (Hergün bir önceki günden daha mutlu olmayı seçiyorum. Hergün düzenli yapılan bu olumlama cümlesi sizi enerji olarak yükselterek güne daha enerjik ve mutlu hissederek başlamanıza neden olacak)

Kaza yapmaktan korkuyorum o yüzden araba kullanamıyorum. yerine Araba kullanırken dikkatliyim ve bu yüzden güvenli kullanıyorum.

Param yok ! (eğer paranız olduğu halde sadece çevre duymasın bilmesin amaçlı bu cümleyi sürekli kullanıyorsanız emin olun evren bunu çok yakında gerçekleştirecektir YOK dediğiniz herşey zamanla yok olmaya mahkumdur… ) Bunun yerine.. Çok şükür Allah herkese bereket versin. cümlesini kullanabilirsiniz.

Ayrıca daha önce defalarca değindiğim en önemli konu ise AMA kelimesi. AMA önceki cümleye olumsuzluk verir. Mesela Bugün sana gelmek istiyorum AMA çok işim var. dediğinizde zaten gitmek istesenizde olmayacağını AMA kelimesi kullanarak onaylıyorsunuz. AMA kelimesini hayatınızdan KESİNLİKLE çıkarmamız gerekiyor.. Bunun yerine akışı kuvvetlendiren BUNUNLA BİRLİKTE bağlamını kullanırsanız akışı pozitif yönde kuvvetlendirerek önceki cümleye olumlu bir geçiş yapar ve akışı devam ettirirsiniz.. Bugün sana gelmek istiyorum BUNUNLA BİRLİKTE işim var. (yani işim bitince sana geleceğim vurgusunu hem beyne gönderiyor hem de gitme olasılığınızı açık bırakıyorsunuz..

Ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin çünkü mutlaka gerçek olur ve döner dolaşır sizi bulur 🙂

öpüldünüz en kocamanından

Alev Cedimağar Şifa ve Yaşam Terapisti

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s