Genel

Sizi En İyi Tanımlayan Huy Hangisi?

tumblr_n8bdlkiIPS1qef46ho1_500

 

Sizi En İyi Tanımlayan Huy Hangisi?

Genellikle kişilik ile karıştırılan huy, insanlarla iletişim kurma biçimleridir. Peki, hangisi sizsiniz?

 

Ben Kesinlikle Neşeliyim,kesinlikle :)))))

Soğukkanlı

Soğukkanlı insanlar sakin, duygusal olmayan, uyumlu, içine kapalı, genellikle mutsuz olmayan insanlardır. Anlaşması en kolay insan tipi onlardır ve sakin, rutin bir hayatları vardır. Normal endişeler ve streslerden yoksundurlar. Fazla sosyalleşmekten hoşlanmaz ve olayları akışına bırakırlar.

Melankolik

Mantıklı, içe dönük, analitik, gerçekçi, mahremiyetine düşkün ve her şeyi düzgün yapmak isteyen insanlardır. Sizin niyetinizden emin olana kadar size şüpheci yaklaşırlar. Kendileri adına mükemmeliyetçidirler ve başkalarının yaptıkları hakkında ne düşündüklerini fazlasıyla umursarlar. Sürekli geri dönüşe ve güven aşılanmasına ihtiyaçları vardır. Ayrıca organize olmayı severler ve plan yapmak için zamana ihtiyaçları vardır. Alışık olmadıkları şeylere negatif yaklaşırlar çünkü risk almaktan ve yanlış kararı vermekten korkarlar.

Asabi

Çabuk öfkelenen, hızlı düşünen, kararlı ve dışa dönük insanlardır. Kendilerine güvenirler, kendilerine yeten ve dik kafalı bir karakterleri vardır. Yaptıkları hemen her şeyin bir amacı vardır çünkü sonuç odaklıdırlar. Haksızlıklar karşısında tepkilerini gösterirler çünkü inandıkları şeyler için mücadele etmeyi severler. Kolayca empati kuramazlar ve şefkatli değildirler.

Neşeli

Neşeli insanlar eğlenceyi seven, dışa dönük, fevri, eğlenceli, ikna edici, kolayca mutlu olan ve optimistik kişilerdir. Çabuk kavrayan ve başkalarına karşı açık olan insanlardır ve bu sayede kolayca başkalarıyla iletişim kurabilirler. Neşeli insanlar yeni biriyle tanıştıkları zaman karşılarındakine sanki yıllardır tanışıyorlarmış hissi verirler. Herkesle anlaşabilirler ve yalnızlıktan hoşlanmazlar.

 

Peki, sizin huyunuz hangisi?

Reklamlar

Sizi En İyi Tanımlayan Huy Hangisi?” için bir yorum

 1. YALNIZLIK
  Kendi içinde çelişkilerle dolu kavram. kalabalığın ortasında bile yakanıza yapışan illet. varlığına sarılıp ağlamak istediğinizde, aklınızı yabancı kalabalıklarla meşgul eden yanar döner tekillik. hiçbir zaman tam olarak sahip olamayacağınız ve en iyisi hiçbir zaman size tam olarak sahip olamayacak yanılgı. özdemir asaf’ın paylaşılamayacağını düşündüğü, benim tek paylaşılmazım. uğruna aldattığınız ve aldatıldığınız huzur tuzağı. vazgeçilmez düş kapanı. gözyaşı.Dopdolu boşluklarda solunan hava. büyük ama soğuk odalarda yankılanan sesin bazen kahve fincanının dibinde biriken bisküvi kırıntısı. en çok da ıslanan yastıkta yankılanan çığlık.Aslına bakılırsa insan doğarken de yalnız başına doğar, bu alemden göçerken de yalnız başına ölür. Beden gider, ruhumuz baki kalır. Bu yüzden insan kuş misali kanatlarını dengeli tutmalıdır, bir yanda dünyevi alem, diğer yanda ise uhrevi alem. 2’sini de düşünüp öyle süzülmeli hayatta ve asla sadece 1 tanesiyle uçamaz.rivayet olunur ki Adem cennette öyle boş boş dolanırken birden karşısına Havva çıkar. adem ilk önce şaşırır kalır kollarını ona doğru açar ve sen de kimsin der havva orada olağanüstü bir cevap verirki o da şudur ben senin yalnızlığının aynasıyım.
  Yalnızlık, yaşamda bir an,
  Hep yeniden başlayan..
  Dışından anlaşılmaz.
  Ya da kocaman bir yalan,
  Kovdukça kovalayan..
  Paylaşılmaz.
  Bir düşünde beni sana ayıran
  Yalnızlık paylaşılmaz
  Paylaşılsa yalnızlık olmaz.
  Özdemir Asaf

  Saygılarımla,
  AYIŞIĞI

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s