Genel

Burçlara Göre Parfüm Seçimi

Burçlar hayatımızın her evresinde olduğu gibi, parfüm konusunda da bizlere yardımcı oluyor. Kişiliğimiz, hayat tarzlarımız ve tercihlerimiz de burçların etkisini yadsıyamıyoruz. Herhangi bir kokuyu seçerken, kişiliğimizi hatta kendimizi yansıtmasını istiyoruz. Kokuların her cilt tipinde farklı durduğu gibi, kişilik özelliklerine göre de değişkenlik gösterdiği biliniyor. 12 farklı burç bağlı bulundukları su, hava, toprak ve ateş grubunun kişisel özelliklerine göre parfüm seçiminizi yapmanızı kolaylaştırıyor.

 

 

Burclara-Gore-Parfum-Secimi1

Su grubu, balık, akrep, yengeç

Su grubundaki yengeç, balık ve akrepler her zaman estetiğe ve güzelliğe önem verirler. Daima bakımlı, ince ayrıntılara önem veren, modayı yakından takip edip uygulayan bir duruşları vardır. Kişisel bakım ve temizliklerine çok dikkat ettikleri ve su grubundan oldukları için, genelde taze, sabunsu ve temizliği çağrıştıran kokuları tercih ederler. Fakat kendilerine uygun buldukları ve alıştıkları parfümü de yıllarca kullanabilir ve değişiklik yapmayı sevmezler. Çiçeksi ve gül esanslı kokuları çok beğenirler.

 

Burclara-Gore-Parfum-Secimi2

 

 

 

Hava grubu, ikizler, terazi, kova

Hava grubunun çağdaş ve modern üyeleri kovalar, ikizler ve teraziler ise araştırmayı, seyahati ve özgürlüğü en çok seven burçlardır. Gelende ayakları üzerinde durmayı ve para kazanarak özgürlüklerini ilan etmeyi çok sevdikleri için, en iyi iş kadınları bu burçlardan çıkar. Fazla abartı olmayan, ama kesinlikle klasik de olmayan modern, hızlı ve sportif, rahatlatıcı özellikle limon ve çiçek esanslı kokular tercihleridir.

 

 

 

 

Burclara-Gore-Parfum-Secimi3Ateş grubu, yay, koç, aslan

Koç, aslan ve yaylar ateş grubundadır ve her ortamda fark edilmeyi ve gösterişi çok severler. Frapan ve feminen dokulu, baharatlı kokuları tercih ederler. Kokunun sürekli onları anımsatmasını benimseyip aynı kokuyu yıllarca kullanabilir ve sürdükten sonra buram buram kokması en önem verdikleri konu olur. Sürdükleri kokuda kendileri gibi ateşli ve kadınsı olmalıdır. Piyasaya çıkan yeni kokuları hemen alıp deneler ve özellikle vanilya esanslı kokulara bayılırlar.

 

 

Burclara-Gore-Parfum-Secimi4Toprak grubu, boğa, başak, oğlak

Toprak grubundaki boğa, başak ve oğlaklar ise çalışkan, planlı ve programlı, dürüst ve son derece sorumluluk sahibi insanlardır. Realist düşünce yapıları, kuvvetli iradeleri ve cimri tavırları vardır. Çok fazla süse ve gereksiz gördükleri şatafata önem vermez ve sade, yalın mizaçlı olarak kalmayı tercih ederler. Baharatlı ve uzun süre kalıcılığını koruyan kokuları çok severler. Koku tenlerine uyum sağladıysa uzun süre değiştirmez ve sabit olarak kokuya bağımlı kalırlar

Reklamlar

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s