Yaşamsal ve Kişisel Gelişim

AURA nasıl temizlenir?

 enerjinizi-kullanmayi-ogrenin

AURA nasıl temizlenir?

Aura; bizim enerji alanımızı çevreleyen ve koruyan bir parçasıdır. Bir nevi zırhımızdır. Dolayısıyla Auramız ne kadar parlak ve sağlıklı olursa o oranda doğru insan ve fırsatları çekeriz. 

Maalesef, günlük hayatta farkında bile olmadan negatif enerjileri auramıza toplarız. Kızgınlık, üzgünlük ve nefret gibi negatif düşünceler bütün enerjimizi düşürüp, insanları kendimizden uzaklaştırmamıza sebep olur. 

Bunun içinde pozitif enerjiyle dolu olmamız sevgi enerjimizi mümkün olduğunca artırmamız gerekiyor.Düzenli aralıklarla auramızı temizlememiz gerekir..

İdeal olanı, kişi aurasını günde iki kere temizlemelidir-sabah uyandıktan sonra ve gece uyumadan önce.

Uyumadan önce auranızı temizlemeniz önemlidir. Gün içerisinde ne kadar çok insanla iletişimde bulunursanız enerji bedeninize o kadar çok düşünce formu ve enerji bağlanır ve problemlere sebep olur. 

Auranız ne kadar temiz olursa dıştan gelen negatif etkilere o kadar korunursunuz.

AURA TEMİZLEMEK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Çünkü Bütün hastalıklar önce aurada başlar daha sonra fizik bedene iner. 

Auranızı güçlü tutar ve korursanız hastalıkları kaynağından yok edersiniz. Her şey düşüncede başlar, sonra eyleme dönüşür.

Siz mutlu ve neşeli iseniz auranızın rengide mutluluk renklerindedir.

Negatisseniz aurada cansız ve siyah renkler oluşturur, bu da zamanla fizik bedende hastalıklara sebep olur. .

Peki Auramızı Nasıl temizleriz?

Auranızı temizlemek için aşağıdaki meditasyonu yapabilirsiniz.

 

Bu uygulamayı her gün uygulamak kendinizi daha enerjik hissettirecektir.

 

Öncelikle rahat çalışabileceğiniz bir yer bulun.

Pozisyonunuzu belirledikten sonra birkaç derin fakat yavaş nefes alın. Fakat burada dikkat etmemiz gereken hususlar olacaktır.

Yavaş yavaş nefes alın ve oksijenin vücudunuza girdiğini hissedin. Bir balonu şişirmiş gibi göğsünüzü ve karnınızı iyice havayla dolana kadar nefes alın.

Almış olduğunuz nefesi tutabildiğiniz kadar vücudunuzda tutun.

Ve sonra daha önce nefesinizi nasıl aldıysanız o hızda yani dudaklarınızın arasından bir mumu söndürüyormuş gibi dışarı verin.

Yeniden nefes almadan önce, ciğerlerinizdeki havayı iyice boşaltın.

Bu şekilde üç kez nefes aldıktan sonra gerginliğiniz gidecek ve çok rahatlayacaksınız. Şimdi ise aynı şekilde fakat normal hızda birkaç nefes daha alın. Kendinizi artık rahat ve hazır hissettikten sonra başınızın üstünde altın renginde bir ışık topu imgeleyin. Bu sizi ilahi katlara olan bağlantınızı temsil eden kutsal bir ışık olacaktır. Siz isterseniz buna enerji deyin, isterseniz nur deyin, hepsi uygundur.

Bu ışık başınızın üstünde genişlemeye ve aşağı doğru akmaya başlayacak. Akmasına izin verin. Ve kendinizi emniyette ve huzur dolu hissederek daha derin bir şekilde gevşeyin.

Işık taç çakranıza inerken derin bir nefes alın.

Bu nefesi alırken zihninizden ‘Işığın beni iyileştirmesine, temizlemesine ve dengelemesine izin veriyorum.’ diye söyleyin.

Nefesi yine aynı şekilde ağzınızdan veriyorken ‘Benim için iyi olmayan her şeyi serbest bırakıyorum’ deyin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın üçüncü göze (iki kaşımızın ortası) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın boğaz çakrasına doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın kalp çakrasına (kaburga kemiklerinin birleştiği yumuşak nokta) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın solar pleksus çakrasına (göbek deliğinin yaklaşık iki parmak üzeri) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın sakral çakraya ((göbek deliğinin yaklaşık iki parmak altı) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Gevşeyin ve hazır olduğunuzda ışığın kök çakraya (iki bacağımızın ortası) doğru ilerlemesine izin verin sonra nefes alırken ve verirken yukarıdaki cümleleri tekrar edin.

Bu işlemlere yavaş yavaş devam edin ve ayak tabanlarına gelinceye kadar ışığın akmasına izin verin. Işık ayakların altına ulaştığında, yeryüzünden yavaşça yükselip ayaklarınızın tabanlarına gelen bir enerji topu imgeleyin. Bu enerji topunun sizde temizlenmesi gereken zararlı enerjileri sizden uzaklaştırmasına izin verin.

Gevşemeye devam ettikçe şükranlığınızı ifade eden sözler söyleyin. Yaratandan size bütün sizde mevcut olan bolluklar için şükür edin.

Şu unutulmamalıdır ki siz bu temizlemeyi ve dengelemeyi yapabilmek için herhangi bir yeteneğe veya eğitime ihtiyacınız yoktur. Yapmanız gereken sadece olması için izin vermektir. Gerisi kendiliğinden olur. Siz sadece şifanın oluşması için kanal oluyorsunuz. Bu bir izin verme çalışmasıdır.

Aurayı temizlemenin bir başka yöntemi de şudur:

Banyo yaparken başınızın üzerinden akan suyun sizin arındığınızı ve üzerinizdeki negatiflikleri suyla beraber temizlendiğini imgeleyebilirsiniz.

Kendinizi topraklamak için, çimenlerde çıplak ayakla dolaşabilir, sırtınızı bir ağaca yaslayabilir veya bitki dikebilirsiniz. Bütün bu ve buna benzer uygulamalar sizi doğayla birleştirerek canlandırır ve iyileştirir.

AURA KORUMA YÖNTEMLERİ:

  • Banyo yaptıktan sonra bir tasın içerisine bir tatlı kaşığı  sirke karıştırın, bu su ile tüm vücudunuzu yıkayın. Hem aurayı temizler hemde korur. Korunma hissettiğiniz zaman yapabilirsiniz.
  • Kalabalık ortamlarda iken hiç olmazsa , ellerinizi bileklerinize kadar yıkayın. Abdest almaaura korumadır.
  • Bağımlılıklardan kurtulmak için sigara alkol gibi, bir bardak suya yarım çay kaşığı karbonat atın gün aşırı için. Banyosu ile birlikte de yapılabilir.
  • Evde her odada kuru adaçayı yakın. 
     

AURAYA HANGİ RENKLERİ VERMEK GEREKİR?

Pembe:Tüm auranızı (elips şeklinde vücudunuzu sarın) pembeye boyayın, mutluluk verin.

Beyaz: tüm renkleri içerir.

Yeşil: Yeşil aura için şifa rengidir.

Mavi: sezgilerinizi güçlendir, ders çalışırken gereklidir, yenilenmeyi sağlar.

SArı: zeka için gereklidir, matematiksel algılamayı yükseltir.

MOR: şifa esnasında ve ortam enerjisi yenilemede kullanılır. Normal zamanda melankoliye sebep olur.

LACiVERT: Dikkat dagınıklığı için özellikle okul kıyafetlerinde ve kilo vermede kullanılır.

 

eikialanya.wordpress.com

Reklamlar

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s