Yaşamsal ve Kişisel Gelişim

Dilin Ucunu Damağa değdirerek Enerji Seviyesini Dengelemek ve Yükseltmek

217832_10151119529914909_1738907432_nDilin Ucunu Damağa değdirerek Enerji Seviyesini Dengelemek ve Yükseltmek

Dilin ucunu damağa dokundurarak pranik enerji seviyesi geçici olarak ve kolaylıkla artırılabilir. Bunun arka enerji kanalları ve ön enerji kanalları arasındaki bağlantıyı geliştirme ve böylece pranik enerji dolaşımını geliştirme ve artırma etkisi vardır.

Dilin damağa temas etmesi, iç auranın genişlemesine neden olur. Örneğin, ışık düğmesi açık iken, ışık yanmaktadır. Bir bağlantı vardır. Eğer düğme kapalı ise, ışık yoktur. Aynı şekilde, dil damağa dokundurulduğunda pranik enerji akışında artış olur. Dil damağa temas etmediğinde, enerji dolaşımı azalır.

 

 

Dili damağa dokundurmak şifacının daha fazla enerjiye sahip olmasını ve daha etkili şifa yapmasını sağlar. Bu nedenle, hassaslaştırma yaparken, tarama yaparken, temizlik yaparken ve enerji verirken, dil damağa dokundurulmalıdır. Aynı zamanda nekahat dönemlerinde rahatsızlıkların giderilmesini hızlandırır.

Bu teknik ayrıca önemli miktarda enerji gerektiren okuma, çalışma, meditasyon, nefes teknikleri uygulamaları ve diğer aktiviteler için de kullanılabilir.

Dilin durması gereken yer, dişin damakla birleşme noktası değil, damağın tam üst noktası, yani dil geriye doğru biraz kıvrılıyor. Ayrıca dili bu şekilde damağa değdirmek çakraları birleştiren meridyeni tamamlıyor. Bu şekilde Enerji akışı desteklenmiş oluyor ve akış güçleniyor.

Dili arkaya doğru kıvrırarak üst dişlerin arkasında damağa ve ağzın tavanına değdirmek ayrıca Timus’u uyarmanın yollarından biridir.

Dilin bu pozisyona getirilmesi ile sol ve sağ beyin küresi arasında denge oluşmasını sağlanıyor. Bu da insanin daha iyi düşünmesi ve kendini daha iyi hissetmesine yardımcı oluyor.

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s