Yaşamsal ve Kişisel Gelişim

Aslında Neye Üzülüyorsun?

aglayan_kadinAyrılık acısı çeken birine yardımcı olmak çok zor! Kendinden bile şüphe ederken ,ona manyıktan ,gerçeklerden ,gelecekten bahsedemiyorsun ama dostluk bunu yapmayı gerektiriyor

Sevdiğin insanların ızdırap içinde kıvranmasına tanıklık atmek kolay değil.Elinde bir sihirli değnek olsun ,dokun,dünya değişsin istiyorsun.Elbette yaşam bu hayale izin vermiyor.

Ayrılıkların ardından yaşananlar ,aslında basit bir kalp kırgınlığından çok daha fazladır.Sevdiğin insanın nasıl olup ta hiç çekinmeden ,üstünde iki kere düşünmeye ihtiyaç duymadan terk ettiğini anlayamazsın.Kendi değerini sorgulamaya başlarsın.

Sevilmek ,insanın içindeki değer duygusunu yükseltir.Beğenilmek v etakdir edilmek ,ayakları yerden keser.Terk edildiğinde ,değerinin düştüğünü hissedersin.Bu acı verici bir incinmedir.

Ayrılıkların ardından üstünde durulması gereken bir soru vardır:”
Aslında soruya gerçekten cevap bulunduğunda ,bazı şeyler hafifler.Onu insan olarak kaybetmiş olmak mı seni yaralıyor?sana değerli olduğunu hissettiren duyguların ortadan kaybolmasına mı ağlıyorsun?Birisinin sana olan hayranlığınu daha fazla kullanamıyor olmak mı egonu yaraladı? sevdiğin insanı artık sevemeyeceğini fark edince endişelenmeye mi başladın?

Peki ,onda sevdiğin neydi? O seni sevdiği için mi sende onu sevmiştin? Senden uzaklaştığında,sevilme ve değerli kılınma ihtiyaçlarını artık karşılamadığın da ,hala onu sevecek misin? Bencillik ,aşk mıdır? Hepimiz aşk isteriz ama aşkla büyüyüp ,olgunlaşmayı pek çoğumuz beceremeyiz.Acaba bencilce düşünmeden sevmek mümkün değil midir?

Sevdiğin kişi seni terk etti .Muhtemelen ilişkide yaşan bir şey veya senin tavrında bir şey onun hoşuna gitmedi.Şimdi durumu değiştirmek için ,nasıl hoşuna gidecekse öyle davranır mısın?Bunu gerçekten kabul eder misin?

Nasılsan ,her kimsen ,sadece sen olduğun için değerleisin.Yaşam neleri getiriyorsa ,onun oluşmasına izin vermelisin.Hayatın armağanlarını kabul etneli ve bazen de elindekileri ona hediye etmelisin .Aşk,hangi şartlar içinde olursa olsun ve nasıl biterse bitsin ,seni çoğaltacaktır.Bunu öğrenmelisin !
Yaşamak ,nefes almak kendi başına zaten büyük bir armağandır.İçine koyduklarınla onu sen var edersin!

Reklamlar

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s