Genel

O’nu Ne Hoşnut Eder?

monaciklet

O’nu Ne Hoşnut Eder?

İnsan türlü şeye meyleder. Ama bir ”hah şöyle” deyip, rahata erme hali vardır. Burca ve Yükselen Burca göre bu halleri, en sinir edici şekilde ifşa ediyorum :)))

KOÇ: Aidiyet ilişkileri kurmak… Bakmayın öyle serseri mayın gibi dolandıklarına! Onlar aslında nerede durmaları, nereye oturmaları, ve nereye dönmeleri gerektikleri belli olsun isterler. Ha gayret JUNO! neredeyse, Koç’a ”Aile İnsanı” diyecen :)))

BOĞA: İtibar görmek… Boğa kendi küçük dünyasının kralıdır. Hükmedemeyeceği, alıştığı tarzda saygı, sevgi, ihtimam görmeyeceği ortama girmek istemez. Kapıdan girince ”Oooo kimler gelmiş” diye karşılandığı ve arzusuna göre hareket edebileceğini bildiği zaman ise pek hoşnut olur 🙂

İKİZLER: Hoşnut OLMAZ :)))) İkizleri en mutlu eden şey, neyin eksik olduğunu ya da ”daha neler neler olsa memnun olacağını” bulmaktır. Söylenir, söylenir… RAHAT EDER :))))) Eksik dediklerini de tamam edin, aklına biraz sonra birşey gelir, onu da ister :))))

YENGEÇ: İyi bakılmak… Karnı tok, sırtı pek, rahatı yerinde ve onu sevip kollayan insanlar arasında olunca pek hoşnut olur 🙂 Hele de parmağını kıpırdatması gerekmiyor, birileri onun etrafında dönüp, arzusunu ayağına getiriyorlarsa, deymeyin keyfine :))))

ASLAN: Arzulanmak… Aslan’a ”SENSİZ OLMUYOR” de… Aslan biter :)))) Bu nedenle kullanılmaya müsaittirler! Ama o bir şey istediği zamanda ASLA reddetmemek gerekir. Verir, verir… Ve fakat arzu ettiği bir şey yapılmayınca da pek hiddetlenir.

BAŞAK: Kendince küçük keşifler yapmak… Bu Başak kişisi biraz otistiktir :))) Öyle onla bunla vıç vıç içiçe olmak yerine, kafasına taktığı bir şeylerin peşine düşmeye, zihinsel maceralara çıkıp, kendini bir takım akıl fikir işlerinin içinde kaybetmeye bayılır, bayılır…

TERAZİ: Otorite kabul edilmek… Öyle uyumlu muyumlu geçinirler, ama Terazi’nin kendini saydırmak gibi bir derdi vardır. O yüzden de, bir konuda – bu ”sevgiline hangi çiçeği vererek ne mesac vermiş olursun” gibi tırı vırı bişi de olabilir :))) – akıl danışılınca pek hoşnut olur.

AKREP: Orijinal bişi yapmak… Bunlar  burunlarını olmadık yere sokup, kimsenin karışmayı düşünmeyeceği işe el atmayı, el atmasalar da izleyip ”esbab-ı mucibesine” varmayı pek severler :))) ”Ya ne gerek var işim olmass!” diyeceğiniz ne varsa, o iş Akrep’tedir :)))

YAY: Kendini birşeyin içinde kaybetmek… Bunlara ” ANACIM BUYUR DAL” de yeter :))) İster konuşma, ister ilişki, ister iş… Onlar kendileri bıkana kadar – ama bakın bu önemli – akıllarına başka bir şeyle ilgilenmek gelmez.

OĞLAK: Yalnız olmak… Kimsenin kendisine ”şunu yap, bunu yapma” demeyeceği bir ortamda, kafasına göre takılmak ister. Bu yüzden herkesin birileriyle yapmayı sevdiği şeyleri, Oğlak mümkünse yalnız başına yapmayı sever. Yani arkasından asosyal, masosyal demeleri iftira değildir :)))

KOVA: Faydalı olmak… Öyle uyuz ukala filan dururlar ama, git bir yardım iste bayılırlar :))) Sinamekilikleri geçer… Gayet detaylı bir şekilde sana, yol yordam göstermeye soyunurlar. Ama bu ”nasıl yapılacağını söylemek” ile sınırlıdır. ”Gel yap!” boyutu Kova’yı bozar :))))

BALIK: Aklına estiği gibi takılmak… O kadar :))) Balık, ele avuca, kavanoza kovaya girdi mi bunalır! O’nun canı istedi mi, keyfince girip çıkması, bi dolanıp gelmesi ve kimseye hesap vermemesi gerekir. Yoksa fabrika ayarı bozulur, error vermeye başlar :)))

junoastrology

Reklamlar

O’nu Ne Hoşnut Eder?” için bir yorum

  1. TERAZİ: Otorite kabul edilmek… Öyle uyumlu muyumlu geçinirler, ama Terazi’nin kendini saydırmak gibi bir derdi vardır. O yüzden de, bir konuda – bu ”sevgiline hangi çiçeği vererek ne mesac vermiş olursun” gibi tırı vırı bişi de olabilir :))) – akıl danışılınca pek hoşnut olur.

    Kesinlikle ben 😀

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s