Sağlık Ve Güzellik · Yaşamsal ve Kişisel Gelişim

İç ışık kaynağımızın aktivasyonu

10_3

 

Üçüncü göz epifiz bezi mi?
Beynimizdeki bir iç salgı bezi olan epifiz bezi (Pineal Gland) biyolojik saatimizin merkezi gibidir. Ruh- beden bağlantısını sağladığı Descartes tarafından da dile getirilmiş olan epifiz; bilinç unsurlarından biri ve Üçüncü Göz olarak da adlandırılıyor. Gece-gündüz ve uyku ile ilgili biyoritmlerimizi ayarlayıp, hormonları kontrol edebiliyor. Epifizin sadece geceleri yüksek oranda melatonin (uyku veren), pinolin (uyanıklık, zindelik veren), dimetiltriptamin (DMT-ruhani molekül) olarak bilinen nöro-hormonları salgılar. Bu maddelerin bağışıklık sistemini güçlendirici olması elbette dikkat çekici. Ayrıca DMT salınımın bilinçli kontrolüyle, üçüncü gözün açılabilirliği de öngörülmüş. “Ruhun Molekülü” olarak tanımlanan DMT, insanlara farklı algı düzeylerinde mistik deneyimlere erişme izni sağlayabiliyor. Zira, trans ve zaman ötesi fiziki görsellikleri yaşatan molekül, zaman-mekan hissinde değişiklikler yaratıyor. Yalnız bununla sınırlı değil. Karanlıkta ve genelde gece 03’ten sonra çalışmaya başladığında uyanıp, zihnimizi fizik ötesi alanlara uzanmaya yönlendirirsek, bu bezin aktivasyonu amacına ulaşmış oluyor.

Gece ibadeti:
Işıkla düzenlenen bu aktivasyon için; erken yatıp, gece yarısından sonra kalkmak, ruhsallığa açan dua, namaz, zikir, meditasyon, imajinasyon çalışmaları yapmak gerekiyor. Manevi anlamda bu yolu kullanan zihin, farklı bir açılıma daha sağlıklı erişebilir. Çünkü gündüz düşük olan epifiz aktivitesi, gece belli bir biyolojik saatte, bizi ruhsal etkileşimlere uygun hale getirebiliyor. Buna zıtlıkla, ayni bezden salgılanan melatonin uyku veriyor, ancak ikilemi yenerek uykuya ara vermek, nöro hormonların bağışıklığı güçlendirmesine ve manevi açıklığa yardımcı oluyor. Gece ibadeti türünden çalışmaların, yaşlanma, demans, kanser, stres, tansiyon gibi olguların ölçülü halde denetlenmesine yol açması, Kur’an-ı Kerim’de birçok ayetin önerdiği gerçeklerle bağlantılı. Örneğin; 17. sure İsra’nın 79. ayeti: “Kendiliğinden bir armağan olarak, geceleyin uykunu bölüp namaz kıl; umulur ki Rabbin seni övülmüş bir makama yüceltir” 73. sure’nin 2. ayeti: “Birazı müstesna geceleyin kalk-kıyam dur-yatıp uyuma” 6. ayeti: “Hani şu gece dirilişi var ya; işte o, hem insanın ta iliklerine işleyecek kadar etkili hem de kavidir” sözleriyle bu öneriyi iletirler. Deliksiz uykunun mu, bölünmüş uykunun mu dinlendirici olduğu, deneyimlerinizle keşfetmenize bağlı. Epifizin, ruh- beden arasında bağlantı aracı olduğu düşünülüyor. Florür, florid ve kireçli su ise epifizi olumsuz etkileyenler.

Psikedelik:
Bilinci değiştirebilmek için kullanılan bitki, ilaç ve uyuşturucular psikedelik (psychedelic) olarak adlandırılır, bunlarla psişik fenomenler sağlanabilir. Son zamanlarda bu alanda yapılan araştırmaların öncüsü Dr. Rick Strassman, 1952 doğumlu, tıp doktoru ve genel psikiyatri uzmanı. Gönüllü deneklerde, epifizden salgılanan DMT molekülüne ilişkin ilginç yaklaşımlara kavuşmuş. Dışarıdan verilen ya da doğal yolla üretilmesine olanak tanınan durumlarda, DMT’nin psikedelik yönünü ortaya koyup; “Epifiz’i bir ruh bezi olarak, DMT’yi de, ruhun molekülü olarak tanımlayabilir miyiz” sorusunun yanıtlarını aramış. DMT’nin ölüm ve doğum anında salgılandığını savunuyor. Bu hormonla uyarılan denekler, ölümden dönenlerin deneyimlerini yaşamışlar. Algı ve sezgilerde değişimlere yol açan molekül, farklı kültürden kimselerde denenmiş. Olaylar üzerinde görme gücünü tetiklediği, 15 dakikada, 1 ay rüya görmüşçesine algı verdiği, bazı iksirlerle 10 dakikalık deneyimin yıllarca sürmüş gibi renkli hissedildiği gerçek.

Bitkiler ve tütsüler:
Trans, olağandışı bilinç hali, psişik değişim yaratan maddeler, tütsü ve iksirler bitkisel veya kimyasal karışımlarla elde edilebiliyor. Bunlar tehlikelidir ama DMT salınımını arttırabilir. Bu salınımı arttırmanın normal yolu ise, Ramazan aylarında çoğunluğun uyguladığı 03-04 civarı uykuyu bölen ve zihni ibadete yönelten özel durumu fazlaca denemeye çalışmak. Amazon Şamanı içkisi Ayahuasca, bilinçaltı yolculuklara, geçmişi yaşamaya yol açar. Psikedelik bitkilerde bu molekül doğrudan bulunabilir. Böylece gezegen, boyut, rakam, yazı, mekan, görülmemiş yaşam formları gözlemlenebilir. Örneğin; Üzerlik-Nazar otu trans hali yaşatır. Meksika Kaktüsü alışkanlık yaratmaz. Hint Keneviri tohumları-çiçekleri, üzerlik tohumlarıyla alındığında, güçlü hayaller yaratırlar. Ayrıca, Tatala-Şeytan Elması bitkisi atropin içerir. Kişilik bölünmesi, manyaklık yaşatır. Amanita Mantarı, Güzel Avrat Otu, Peyote Kaktüsü yani Meskalin doğada bulunanlardan. Yasaklılar ise; haşhaş, LCD türevleri, opium ve marihuana gibidir. İlginç biçimde, deniz seviyesinden yükseklerdeyken epifiz aktivitesi farklılıklar arz eder. Bezin, dağların zirvesinde fazla hormon salgıladığı belirlenmiş. Birçok inziva yeri, manastır ve ibadet için seçilen mağaralar da yükseklerde. Bu irtifalarda, hormonun faydası ile üst bilinç seviyesindeki bağlantıların kolay kurulabildiği ve iç ışık kaynağımızın aktive edildiği sonucuna varılıyor. Esen kalın.

 

Ferda ERCAN UYULAN

Reklamlar

Yorumunu bizimle paylaş çünkü düşüncen bizim için önemli :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s